Budowa - fundamenty
Domy prefabrykowane - Przekonaj się, czym są domy modułowe, jakie są ich korzyść, jak się je wykonuje i jak postawić je w tydzień!
Postawienie własnego domu to marzenie wielu osób. Dzięki domom modułowym możemy spełnić je nawet w ciągu kilku dni, co w porównaniu z tradycyjnym budownictwem jest bardzo kuszące. W tym tekście prezentujemy najważniejsze informacje o domach modułowych — prefabrykowanych, które są wytwarzane w fabryce na linii montażowej, a następnie składane na naszej działce. Coraz więcej firm oferujących takie usługi i osób zainteresowanych nimi najlepiej świadczą o wielu korzyściach takich domów. Czym zatem są, jak się je tworzy, jakie rodzaje mamy do wyboru i czy warto z nich korzystać? Szczegóły poniżej.
Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty
Budowa skończona. Już za chwilę będzie można wprowadzić się do wymarzonego domu. Ale zanim to nastąpi ...
Remont domu tańszy o kilka tysięcy!
Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !
Na rynek wyruszyła „Solidna Ekipa”
Lafarge, wiodący producent materiałów budowlanych, wprowadził na polski rynek innowacyjne rozwiązanie zwane "Solidna Ekipa", w skrócie Solek, przeznaczone dla klientów indywidualnych. Jest to kompleksowa usługa polegająca na dostarczaniu materiałów wraz z wykonawstwem.
Schody - systemy SOPRO
Wchodząc do większości obiektów pierwszym elementem konstrukcyjnym, na który natrafiamy, są schody.
Ażurowy kompostownik ogrodowy.
Wiosna to czas na prace ogrodowe. Aby rośliny dobrze rosły, należy zapewnić im nawożenie. Prostym i tanim sposobem na uzyskanie naturalnego nawozu jest kompostowanie. Zbudowany własnoręcznie kompostownik zapewni nawozowi odpowiednie składowanie, zabezpieczając go przed wiatrem i wysuszeniem.
Mieszaj z głową
Gotowe zaprawy budowlane ułatwiają i przyspieszają budowanie. Istotnym czynnikiem, decydującym o wytrzymałości tych materiałów, jest ich właściwe rozrobienie z wodą.
Tynki cienkowarstwowe - najczęstsze błędy
Tynki cienkowarstwowe stanowią dziś najchętniej stosowane wykończenie elewacji, a coraz częściej wkraczają także do wnętrz. Powodów jest kilka, przede wszystkim dostępność fabrycznie przygotowanych suchych mieszanek oraz gotowych do użycia mas tynkarskich.
Ile wydamy na ocieplenie
Materiały do ocieplenia domku jednorodzinnego to koszt od 30-40 zł za mkw, biorąc pod uwagę najtańsze możliwe rozwiązania materiałowe, czyli wykończenie tynkiem mineralnym, i użycie styropianu o grubości 12 cm.
Praktyczne porady - krok po kroku
Gruntowanie powierzchni
Gruntowanie powierzchni ma znaczenie, obniża chłonność i ogranicza koszty. To nic trudnego...
Galerie & filmy
Montaż systemu kominowego CJ Blok
Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok