West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Producenci
Stolbud włoszczowa
drutex
rehau
Oknoplus
Stolmar Kruszyn Krajeński
Oknoplast
Fakro
Sokółka
Roto
Velux
Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z możliwości zadania pytania bezpośrednio ekspertowi firmy. Gwarantujemy odpowiedź na Twoje pytanie w ciągu klilku dni.

Okienne rewolucje

Okienne rewolucje

Nie można zaprzeczyć, iż okna stanowią bardzo ważny element naszego domu. Jednak mało kto zgodzi się ze stwierdzeniem, iż okna mogą być oryginalną ozdobą, tworzącą charakter miejsca.

 

Producenci stolarki okiennej, chcąc sprostać coraz bardziej wyśrubowanym oczekiwaniom klientów, którzy stawiają nie tylko na jakość, ale także coraz częściej na zwracający uwagę design okna, oferują takie elementy dekoracyjne okien jak: szprosy, parapety o najróżniejszych wzorach, eleganckie klamki czy też ornamentowe szyby 
 
fot. portal-prasowy.pl
Obserwacja przez okna otaczającego nas świata jest nieodłącznym elementem naszego życia. Ktoś będzie widział przez swoje okno miejską rzeczywistość z zatłoczoną samochodami ulicą i spieszącymi się ludźmi, kto inny wesołe, bawiące się w piaskownicy dzieci. Widok za oknem się liczy, ale nie powinniśmy zapominać o widoku samego okna. Czy można coś zrobić, aby okno było ozdobą naszego domu? Oczywiście! Za biżuterię dzieci okienną posłużą szprosy, parapety o najróżniejszych wzorach, eleganckie klamki czy też ornamentowe szyby. Warto w celach informacyjnych o każdej z tych błyskotek nadmienić kilka słów:
Szprosy – są one stylowymi imitacjami podziału okna, nadają mu elegancji i indywidualnego charakteru. Dostępne są szprosy wewnątrzszybowe, które zamocowane są na stałe wewnątrz pakietu szybowego lub szprosy zewnętrzne, które naklejane są na szybę z obydwu stron. Parapety – zewnętrzne i wewnętrzne są nieodłącznymi elementami okna. Przy zakupie zewnętrznych najbardziej należy zwrócić uwagę na ich trwałość, gdyż będą poddawane działaniu zmiennych warunków atmosferycznych, wewnętrzne natomiast powinny się charakteryzować pasującą do okien stylistyką i odpornością na zarysowania. 
Klamki – umieszczane zwykle na centralnym miejscu skrzydła okiennego, są bardzo ważnym elementem stylistyki okna. Dostępne są w różnych kształtach i kolorach. Warto wybrać takie, które pasują do Naszego wnętrza.
Ornamentowe szyby – są niezwykle piękne, a przy tym praktyczne, gdyż chronią przed utratą ciepła, nadmiernym hałasem oraz zapewniają wysoki stopień dyskrecji oraz intymności. Producenci oferują szyby o różnej grubości i stopniu przepuszczania światła, aby klient mógł dobrać idealne szkło dla siebie, czy to do sypialni, czy łazienki.
 
Należy pamiętać o tym, że okna nie tylko przełamują jednolitą bryłę budynku i oświetlają pomieszczenia, ale także pełnią funkcje dekoracyjną. Przy wyborze okien warto zastanowić się nad dodatkami, które ożywią stolarkę i pozwolą na ciekawą aranżację wnętrza dzięki dobraniu odpowiedniej okiennej biżuterii.

 

autor: AchA PR
źródło: portal-prasowy.pl, Stolmar
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Rolety do okien dachowych – jak wybrać te odpowiednie?

Rolety do okien dachowych – jak wybrać te odpowiednie?

Okna dachowe to rozwiązanie niezwykle popularne – sprawdzają się w domach, mieszkaniach na najwyższych kondygnacjach czy chociażby w biurach. Co decyduje o ich tak dużym sukcesie? Przede wszystkim funkcjonalność oraz to, że stanowią źródło naturalnego światła słonecznego, tam, gdzie okna tradycyjne nie zdałyby egzaminu. Zdarza się jednak, że wpuszczają one do pomieszczeń aż za dużo światła, co robić w takiej sytuacji? Kilka rad i wskazów znajdziesz poniżej.

Mieszkanie w komfortowym klimacie

Mieszkanie w komfortowym klimacie

Zima to okres, w którym najtrudniej zapewnić komfort przebywania w pomieszczeniach, ze względu na potrzebę ich ogrzewania.

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Budowa skończona. Już za chwilę będzie można wprowadzić się do wymarzonego domu. Ale zanim to nastąpi ...

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Rolety podtynkowe – idealne połączenie estetyki z bezpieczeństwem

Rolety podtynkowe – idealne połączenie estetyki z bezpieczeństwem

Wielu z Was, planując budowę domu, rezygnowało z montowania rolet.

Krok po kroku
Montaż żaluzji i rolet

Montaż żaluzji i rolet

Żaluzje i rolety to idealny sposób na ograniczenie dostępu światła do wnętrz.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy