Zapytaj eksperta
Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z możliwości zadania pytania bezpośrednio ekspertowi firmy. Gwarantujemy odpowiedź na Twoje pytanie w ciągu klilku dni.

Montaż za pomocą kołków rozporowych





01 Identyfikacja typu podłoża
- Materiały pełne: beton, skała, kamień naturalny, cegła pełna, beton porowaty. W murach z cegły pełnej można stosować przeważająca większość zamocowań. W przypadku betonu, najważniejszym parametrem (z punktu widzenia zamocowań), jest jego wytrzymałość na ściskanie. Natomiast beton porowaty charakteryzuje się niską wytrzymałością na ściskanie i w jego przypadku do zamocowań używa się specjalnych kołków i kotew oraz w każdym przypadku należy dokładnie sprawdzić poprawność zamocowania.
- Materiały z pustką: w przypadku tego podłoża istotnym elementem jest zarówno rodzaj materiału z jakiego jest zrobiony pustak (beton, lekki, cegła kratówka lub dziurawka, pustaki cementowe) jak i struktura jego pustych przestrzeni.
- Płyty budowlane: płyty gipsowo-kartonowe oraz płyty wiórowe, pilśniowe itp. Z uwagi na stosunkowo niewielką grubość płyt, do zamocowań w tych materiałach stosuje się specjalne kołki, których konstrukcja pozwala na dopasowanie się do podłoża.
Ściany wewnętrzne praktyczny poradnik
Przegrody we wnętrzach domu stanowią jeden z ważniejszych elementów konstrukcyjnych budynku. Nie zawsze jednak wiemy, z czego warto wznosić ściany działowe, ani też jak daleko możemy ingerować w konstrukcję i usytuowanie istniejących już przegród.
Mieszaj z głową
Gotowe zaprawy budowlane ułatwiają i przyspieszają budowanie. Istotnym czynnikiem, decydującym o wytrzymałości tych materiałów, jest ich właściwe rozrobienie z wodą.
Ciepły dom to oszczędność pieniędzy.
Tegoroczna zima może być nie tylko mroźna, ale też droga, przewidują eksperci. Minusowe temperatury generują większe zapotrzebowanie na ogrzewanie...
Montaż za pomocą kołków rozporowych
Montaż półek, szafek, dekoracji ściennych czy innych elementów wystroju pomieszczeń za pomocą kołków rozporowych nie wydaje się zadaniem trudnym.
Montaż płyt gipsowo-kartonowych
Montaż ścian z płyt kartonowo-gipsowych jest łatwy. Zobacz sam ...
Gruntowanie powierzchni
Gruntowanie powierzchni ma znaczenie, obniża chłonność i ogranicza koszty. To nic trudnego...
Galerie & filmy
Izolacje bitumiczne
Film instruktażowy Sopro przedstawiający fachowe nakładanie izolacji bitumicznych na fundamenty i ściany piwnic wykonane z bloczków betonowych lub lanego betonu. Część 1 filmu dotyczy przygotowania podłoża pod naniesienie uszczelnienia bitumicznego. Więcej informacji na www.sopro.pl . Zastosowane produkty: szpachla wyrównawcza z trasem Sopro AMT 468; jednoskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca Sopro DSF 523; bitumiczny podkład gruntujący Sopro KDG 751; bitumiczna masa uszczelniająca Sopro KSP 652; dwuskładnikowa, bitumiczna masa uszczelniająca Sopro KD 754; taśma bitumiczna do dylatacji Sopro KDB 756.
Sopro - murowanie klinkieru
Film instruktażowy Sopro przedstawiający fachowe murowanie cegieł klinkierowych i cegieł ręcznie formowanych (nasiąkliwych) przy zastosowaniu systemu produktów Sopro na elewacjach i obiektach małej architektury. Zaprezentowano metodę jedno- i dwuetapową z uwzględnieniem hydroizolacji fundamentów, wyboru zaprawy murarskiej, planowania układu cegieł, murowania, fugowania i impregnowania. Więcej informacji na www.sopro.pl . Zastosowane produkty: jednoskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca Sopro DSF 523; zaprawa uszczelniająca Sopro DS 422; zaprawa do klinkieru Sopro KMT z trasem; zaprawa do cegieł nasiąkliwych (ręcznie formowanych) Sopro KMT plus z trasem; zaprawa bazowa do murowania klinkieru Sopro KMT 408 z trasem; impregnat do fasad i murów Sopro FAD 712; elastyczna zaprawa klejowa Sopro TR 414 z trasem.