West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Producenci
ariston
Tradycyjne kotły gazowe Ariston - Komfort według upodobań

Tradycyjne kotły gazowe Ariston - Komfort według upodobań

Popularność gazu ziemnego systematycznie wzrasta. Jest to efekt dość niskiej ceny oraz łatwego dostępu do tego rodzaju paliwa, a także coraz bezpieczniejszych i wydajniejszych urządzeń grzewczych. Wśród Polaków prym wiodą tradycyjne kotły gazowe, które obecnie zagospodarowują ok. 60% rynku.
 
Mimo że klasyczne rozwiązania pod względem sprawności „przegrywają” z urządzeniami kondensacyjnymi, to jednakże zyski konwencjonalnych kotłów gazowych Ariston są i tak znacznie większe w niż w kotłach konkurencyjnych. Sprawność starszych modeli urządzeń grzewczych dostępnych na rynku to ok. 80-90%, natomiast kotły gazowe Ariston uzyskują sprawność sięgającą 94%! Bardzo ważnym aspektem, zapewniającym rynkowy sukces włoskiej marce, jest także bezpieczna oraz łatwa i wygodna obsługa. Szczególne uznanie wśród instalatorów i konsumentów zyskały kotły, których budowa charakteryzuje się zamkniętą komorą spalania (czyli kotły turbo). Zapewniają one niesamowicie cichą i sprawną pracę oraz spokój i najwyższe bezpieczeństwo przez cały okres użytkowania.
 
fot.Ariston
Gama urządzeń Ariston
• CLAS B - dwufunkcyjny kocioł gazowy z wbudowanym podwójnym zasobnikiem ze stali nierdzewnej (inox). Kocioł CLAS B łączy wysoką zdolność dostosowywania się do wymagań użytkownika – poprzez programowanie i zdolność komunikowania się – z realną oszczędnością energii. 
 
Kocioł gazowy Ariston CLAS B z zamkniętą (po lewej) i otwartą (po prawej) komorą spalania.
 
• GENUS EVO – kompaktowy, dwufunkcyjny kocioł wiszący z funkcją Auto oraz Info Top. Najwyższa klasa wśród kotłów tradycyjnych, oferowany w zakresie mocy 24-35 kW. Doskonałe rozwiązanie do mieszkań o wysokim standardzie. 
 
• CLAS EVO (jednofunkcyjny) oraz CLAS EVO SYSTEM (dwufunkcyjny) – kompaktowe kotły wiszące z funkcją Auto. Są to absolutne nowości w segmencie tradycyjnych kotłów klasy średniej. Zachowując wszystkie zalety kotła CLAS, urządzenia te posiadają między innymi nowy interfejs użytkownika z wyświetlaczem i technologią Touch and Feel. 
 
• EGIS PLUS – kompaktowy, dwufunkcyjny kocioł gazowy. Ekonomiczny w zakupie i użytkowaniu – dobra sprawność i niskie zużycie energii (kocioł otrzymał trzy gwiazdki za sprawność energetyczną). 
 
• BS - kompaktowy kocioł wiszący z wymiennikiem ciepłej wody wykonanym ze stali nierdzewnej, charakteryzujący się krótkim czasem reakcji, dzięki wykorzystaniu sond NTC. Urządzenie wyposażono w system zapobiegający zamarzaniu, odkładaniu się kamienia i blokowaniu pompy. 
 
• UNOBLOC – jednofunkcyjny, stojący kocioł gazowy z możliwością podłączenia zasobnika. Oferowany jest w bardzo szerokiej gamie modeli o mocy od 24 do 64 kW. Fabrycznie przystosowany jest do spalania gazu ziemnego wysokometanowego typu E (gz 50). 
autor: AchA PR
źródło: media,portal-prasowy.pl,Ariston
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Wybierz kocioł na piątkę, a więc kilka słów o kotłach klasy 5

Wybierz kocioł na piątkę, a więc kilka słów o kotłach klasy 5

W trakcie trwania sezonu grzewczego wciąż docierają do nas informacje o smogu i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że bardzo często sam przyczynia się do zatruwania środowiska wokół siebie, korzystając z nieekologicznych kotłów. Choć jeszcze niedawno kwestie związane z emisją zanieczyszczeń nie podlegały praktycznie żadnym kontrolom, sytuacja ta ulega drastycznej zmianie, co wymusza pewne działania również po stronie producentów kotłów, którzy swoje wyroby muszą dostosować do nowych wymagań – tak właśnie powstały kotły c. o spełniające wymagania klasy 5. O co właściwie chodzi i jak przekłada się to na użytkowników tego typu kotłów?

Jak wybrać specjalistę od pomp ciepła ?

Jak wybrać specjalistę od pomp ciepła ?

Domy duże, małe z możliwością przyłączenia do sieci miejskiej oraz budynki modernizowane – każde z nich mogą współpracować z ekologiczną pompą ciepła. Wiąże się z to licznymi korzyściami w postaci komfortu cieplnego uzyskanego w zgodzie ze środowiskiem oraz niskimi rachunkami za ogrzewanie. Jednak montaż nowoczesnego systemu wymaga wiedzy i pomocy specjalisty. Jak powinna przebiegać taka współpraca?

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Budowa skończona. Już za chwilę będzie można wprowadzić się do wymarzonego domu. Ale zanim to nastąpi ...

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy