West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Światło które odmienia przestrzeń.

Światło które odmienia przestrzeń.

W dzisiejszym świecie sztuczne źródła światła odgrywają bardzo ważną rolę. Tego typu oświetlenie towarzyszy nam wszędzie: w domu i w pracy, podczas relaksu i w czasie podróży. Nie jesteśmy już tak na prawdę w stanie bez niego funkcjonować.

 Dlatego tak ważne jest, aby źródło tego światła było jak najzdrowsze dla naszych oczu, a równocześnie jak najbardziej energooszczędne.

 
Nie od dziś wiadomo, że światło – zarówno to sztuczne, jak i słoneczne, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Jego naturalne źródło – słońce, sprawia, że w naszym organizmie zachodzą reakcje chemiczne wprawiające w ruch biosyntezę w skórze, dzięki której powstaje witamina D, nazywana również witaminą szczęścia. Źle dobrane, sztuczne oświetlenie może powodować przemęczanie i łzawienie oczu, apatię, zrezygnowanie, rozespanie oraz znudzenie. Nie należy więc tego lekceważyć.
 
Zdrowe źródło sztucznego światła
Producenci oświetlenia oferują dziś szeroką gamę produktów, z czego pod wieloma względami najlepsze wydają się być lampy diodowe wykorzystujące technologię LED. Wśród wielu zalet tego typu oświetlenia wymienić można o wiele dłuższą trwałość, większą energooszczędność oraz znacznie mniejsze nagrzewanie powierzchni w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami. Dodatkowo lampy LED charakteryzują się brakiem zależności barwowej od napięcia zasilającego oraz niezbyt dużymi rozmiarami. Wszystkie te cechy wpływają na ich bardzo szerokie zastosowanie, począwszy od przemysłu ciężkiego, a skończywszy na dekoracjach wnętrz mieszkań. Co więcej, technologia LED jest uznawana przez ekspertów z branży za jedną z najbezpieczniejszych dla oczu, ponieważ emituje światło najbardziej zbliżone do naturalnego. - Zbyt ostre oświetlenie może odbijać się od różnych powierzchni, rozpraszać się, a co więcej podrażniać wzrok. Z kolei światło zbyt słabe mocno męczy i osłabia oczy – mówi Mariusz Gawroński z firmy LARS, producenta produktów oświetleniowych opartych na technologii LED.
 
fot.portal-prasowy.pl
Odpowiednio dobrane światło w pracy
Oświetlenie w miejscu pracy powinno umożliwiać pracownikom odpowiednie i efektywne funkcjonowanie. Dlatego warto zainwestować w lampy LED. Światło emitowane przez diody LED swoją barwą i temperaturą zbliżone jest do światła naturalnego. Dzięki temu, w mniejszym stopniu obciąża wzrok i pozwala na większe skupienie. - Technologia LED pozwala ponadto tworzyć światło o różnorodnych barwach. Wykorzystując odpowiednie kolory świetlnych detali, można wykreować przestrzeń odpowiadającą konkretnym potrzebom – dodaje Mariusz Gawroński. Idąc tropem teorii psychologów behawioralnych, do aranżacji biur najlepiej wykorzystać lampy emitujące światło w barwach czerwonej, niebieskiej i żółtej. Te trzy kolory są odpowiedzialne za stymulację psychiki, ciała oraz umysłu. Czerwony działa pobudzająco i energetyzująco. Z tego względu sprawdza się również w takich miejscach, jak kluby fitness i siłownie. Z kolei barwa żółta wpływa stymulująco na organizm, a niebieska inspiruje.
 
Światło w domu
fot.portal-prasowy.pl
Technologia LED bardzo dobrze sprawdzi się również w otoczeniu domowym, gdzie potrzebujemy przede wszystkim spokoju oraz odpoczynku. Po całym dniu w pracy, bardzo często przy komputerze, relaksu potrzebuje przede wszystkim nasz wzrok. Diody LED w postaci lamp czy węży świetlnych pozwolą na spędzenie czasu przy ulubionej książce czy czasopiśmie, nie nadwyrężając tym samym i tak juz przemęczonych oczu. Oświetlenie LED sprawdza się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Produktów diodowych można użyć m.in. do aranżacji wnętrza salonu, pracowni, gabinetu, kuchni oraz sypialni. W zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć, mamy do wyboru lampy dające światło naturalne, a także kolorowe. Specjaliści twierdzą, że w domowych wnętrzach najlepiej sprawdzą się świetlne dodatki w odcieniach zieleni, bursztynu, niebieskiego i słonecznej żółci. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju pokoju. Psycholodzy radzą, aby kolorem zielonym dekorować m.in. sypialnie, ponieważ działa on pozytywnie na układ nerwowy, a także odstresowuje i relaksuje.
 
fot.portal-prasowy.pl
Różnorodność produktów i szerokie zastosowanie.
Oświetlenie LED można stosować w najróżniejszych aranżacjach, począwszy od efektownych świetlnych reklam (za pomocą np. produktów LedNEON), elementów dekoracyjnych w klubach czy teatrach (np. z wykorzystaniem przewodów LumiTec), przez oświetlanie konturów budynków (np. węże świetlne i węże LED), a skończywszy na oryginalnie ozdobionych sufitach i ścianach w domach i mieszkaniach (np. LedTEC) – podsumowuje Mariusz Gawroński. A wszystko po to, aby stworzyć wnętrza, w których będziemy czuć się bezpiecznie, swobodnie, a także takie, na które zwrócimy uwagę. Ze względu na funkcjonalność, bezpieczeństwo, energooszczędność oraz możliwości wizualnych aranżacji, diody LED są najlepszą alternatywą dla tradycyjnych, sztucznych źródeł światła.
 
 
autor: Yasna,LARS
źródło: media,portal-prasowy.pl,Lars
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Budowa skończona. Już za chwilę będzie można wprowadzić się do wymarzonego domu. Ale zanim to nastąpi ...

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Czar wiosny-czar ogrodów.

Czar wiosny-czar ogrodów.

Zima, zima i po zimie.. Za oknem coraz bardziej kolorowo i wesoło, więc najwyższy czas zabrać się za urządzanie i upiększanie. Bynajmniej, mowa tutaj nie tylko o salonach, sypialniach czy łazienkach. Wiosną, na szczególną uwagę zasługuje także zewnętrzne otoczenie naszych czterech kątów, więc zadbajmy o to by ogród stał się oryginalną ozdobą domu.

Budynek z wysokim IQ

Budynek z wysokim IQ

Budynek, który myśli za swoich mieszkańców? Obniży temperaturę w pokojach, wyłączy sprzęt elektroniczny, zasunie rolety w pierwszej sekundzie po zamknięciu drzwi wejściowych? To nie scena z nowego filmu sci-fi Jamesa Camerona, ale inteligentny dom, miejsce w którym słowo ”automatyzacja” zyskuje niespotykany do tej pory wymiar.

Krok po kroku
Montaż oświetlenia punktowego

Montaż oświetlenia punktowego

Dowiedz się jak można zastosować oświetlenie punktowe.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy