West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Producenci
Legi Polska
Pomysł na gabion.

Pomysł na gabion.

Jak wykorzystać ozdobne kamienie w aranżacjach architektury ogrodowej? Idealnym pomysłem mogą okazać się gabiony, za pomocą których stworzymy wiele różnorodnych elementów dekoracyjnych.

 

Z pola bitwy na ogród
Na pomysł skonstruowania kosza wypełnionego kamieniami wpadli pod koniec XIX wieku Włosi. Początkowo stosowane były jako konstrukcje oporowe, ze względu na swoją masywność i stabilność. Używano ich także przy regulowaniu rzek, oraz na polach bitwy jako umocnienia i osłony przeciwko ostrzałowi. Gabiony to także trudna do pokonania zapora, o czym świadczy ich wykorzystywanie w charakterze wału przeciwpowodziowego.
 
fot.LEGI-Polska
Z czasem doceniono także ich wartość architektoniczną i zaczęto używać jako elementu architektury ogrodowej. A także w miejscach użyteczności publicznej, na przykład na autostradach. Dotychczas popularne były przede wszystkim we Włoszech i Niemczech. Od kilku lat również w Polsce zaczyna wzrastać ich liczba.
 
Dźwiękoszczelna ściana
Jednym z pomysłów na aranżację z wykorzystaniem gabionów może być ogrodzenie nimi swojej działki.
 
- Stosowane jako ogrodzenie, stworzą mur o potężnych właściwościach akustycznych, odgradzający naszą posesję od ulicy – mówi Tomasz Fidura z LEGI Polska. - Zwłaszcza, że istnieje możliwość dopasowania ich do terenów nierównych poprzez stopniowanie.
 
Jako ogrodzenie frontowe można wykorzystać Gabion LEGI, składający się z dwóch tradycyjnych krat połączonych podwójnym słupkiem. Dzięki temu konstrukcja jest masywna i wytrzymała. Gabiony można stosować samodzielnie lub uzupełnić na przykład o elementy drewniane. 
 
Jak z klocków
Z gabionów możemy także skonstruować wiele elementów dekoracyjnych. Ich prostopadłościenny kształt pozwala na łączenie ze sobą i tworzenie bardziej złożonych konstrukcji. Najprostszymi będą meble ogrodowe – stolik, krzesło czy ławka. Nieco bardziej skomplikowanymi – altana. Albo fantazyjne kamienne schody, stworzone z kilku warstw koszy. Możemy też podzielić przestrzeń na naszej działce, stosując zbudowane z gabionów parawany.
 
fot.LEGI-Polska
Ciekawe efekty uzyskamy z połączenia surowości kamienia z kwiatami. Jest kilka możliwości. Po pierwsze, podobnie jak pergola, gabion posłuży jako wsparcie dla pnących roślin. Po drugie, zamiast wychodzącego z mody skalnika, otoczmy nimi klomby kwiatów, tworząc w ten sposób eleganckie kamienne donice. 
 
Co do środka?
Gabiony możemy wypełnić nie tylko kamieniami czy żwirem. Korzystnym dla kieszeni pomysłem jest zastosowanie materiałów z recyklingu. Gruz betonowy, pokryty od zewnątrz kamieniem ozdobnym znakomicie spełniać swoją rolę. Warto przy tym pamiętać, że w metrze sześciennym mieszczą się maksymalnie od półtora do dwóch ton kamienia – nie są to zatem duże kwoty. Wystarczy odrobina fantazji i nasz ogród, dzięki kamiennym ozdobom, nabierze nowego charakteru.
autor: Juicy Marketing
źródło: media,portal-prasowy.pl,LEGI-Polska
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.

Ogrodzenie po okresie zimowym

Ogrodzenie po okresie zimowym

Ogrodzenie posesji to stały element naszego najbliższego otoczenia. Powinno zapewniać bezpieczeństwo, ale i estetycznie wyglądać - stanowi przecież swoistą wizytówkę działki.

Ekologiczna architektura w ogrodzie.

Ekologiczna architektura w ogrodzie.

Ławka, pergola, chodnik, ogrodzenie… to nieodzowne elementy architektury ogrodowej. Ich odpowiedni układ oraz dobór materiałów potrzebnych do budowy mogą sprawić, że nasz ogród będzie nie tylko piękny, ale także trwały.

Impregnujemy i malujemy drewno w ogrodzie cz.2

Impregnujemy i malujemy drewno w ogrodzie cz.2

Często decydujemy się na budowę drewnianego ogrodzenia, altany, parawanów, czy też zakup drewnianych mebli ogrodowych. I słusznie, bo drewno, to wyjątkowo wdzięczny materiał o niesamowitych walorach estetycznych. Musimy jednak pamiętać, że jego trwałość i piękny wygląd przez długi czas zależą od regularnych zabiegów impregnacyjnych i pielęgnacyjnych.

Impregnujemy i malujemy drewno w ogrodzie cz.1

Impregnujemy i malujemy drewno w ogrodzie cz.1

Przydomowy ogród, czy działka za miastem to miejsca, w których zazwyczaj wypoczywamy po ciężkim tygodniu spędzonym w pracy. Nic więc dziwnego, że urządzamy te miejsca w taki sposób, by korzystanie z nich sprawiało nam możliwie największą przyjemność...

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy