ComplexHouse
ComplexHouse
Producenci
Ecoteak
hammerite
teknos
vidaron
przysucha
przyborsk
Legi Polska
roben
Czym ogrodzić posesję

Czym ogrodzić posesję

Ogrodzenie kute czy systemowe? Klasyczna siatka, a może kamienny gabion? Każde rozwiązanie, na które zdecydujemy się wokół naszej posesji, ma swoje wady i zalety.

 

 

 

 

 

fot. portal-prasowy.pl
Ogrodzenie kute kojarzą się z ekskluzywnością. Istnieje wiele możliwości wyboru wzornictwa, dzięki którym posesja z ulicy przypominać będzie dworek szlachecki. Zastosowanie ostrych zakończeń spowoduje, że dostępność dla potencjalnych intruzów zostanie ograniczona. Niestety, ogrodzenia kute to inwestycja pochłaniająca sporo pieniędzy. Oprócz samego materiału, należy uwzględnić montaż, który musi być wykonany przez profesjonalną firmę.

Co innego ogrodzenia systemowe, zwane także panelowymi lub modułowymi. Ich montaż jest stosunkowo prosty i może zostać wykonany bez pomocy fachowca. Dodatkowo ocynkowanie ogniowe sprawia, że raz zainstalowane, ogrodzenie nie wymaga konserwacji na długie lata. W przypadku ogrodzeń systemowych mamy możliwość wyboru – grubsza krata i profil pomogą ograniczyć widok na naszą posesję z ulicy, a ażurowy słupek Legi typu R – Fil z nieco cieńszą kratą spełni funkcję dekoracyjną, zwłaszcza na terenach zielonych

Siatka to najtańszy, ale i najmniej trwały materiał, którym można ogrodzić swoją posesję. To korzystne dla portfela rozwiązanie zostaje jednak daleko w tyle pod względem funkcjonalności. Siatkę trzeba co jakiś czas restaurować, a malowanie takich powierzchni potrafi być naprawdę uciążliwe. Jeżeli chodzi o plusy – w połączeniu z odpowiednią roślinnością pnącą może dać bardzo estetyczny efekt, który dodatkowo ograniczy widoczność z zewnątrz. Choć oczywiście nie będzie to tak efektowne, jak w przypadku klasycznej pergoli. 

Ciekawym i nietypowym rozwiązaniem może być zastosowanie gabionów. To nic innego, jak prostopadłościenne kosze, które wypełnia się kamieniami. Zastosowane od strony ulicy zapewnią potężne właściwości akustyczne i zniwelują hałas. Jednym z pomysłów na ogrodzenie frontowe może być gabion Legi, który składa się z dwóch tradycyjnych paneli połączonych podwójnym słupkiem. Inną zaletą gabionów jest fakt, że zastosowanie naturalnego wypełnienia, jakim jest kamień, to rozwiązanie przyjazne środowisku. 
 
 Wszystko zależy od naszych potrzeb i funkcji, które ogrodzenie ma pełnić. Dlatego przed inwestycją warto zadać sobie pytanie czy potrzebujemy rozwiązania estetycznego, czy bezpiecznego, ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na zakup i montaż, czy do czego ogrodzenie ma posłużyć.

 

autor: Juicy Marketing
źródło: Legi,portal-prasowy.pl
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.

Pomysł na gabion.

Pomysł na gabion.

Jak wykorzystać ozdobne kamienie w aranżacjach architektury ogrodowej? Idealnym pomysłem mogą okazać się gabiony, za pomocą których stworzymy wiele różnorodnych elementów dekoracyjnych.

Ogrodzenie po okresie zimowym

Ogrodzenie po okresie zimowym

Ogrodzenie posesji to stały element naszego najbliższego otoczenia. Powinno zapewniać bezpieczeństwo, ale i estetycznie wyglądać - stanowi przecież swoistą wizytówkę działki.

Ekologiczna architektura w ogrodzie.

Ekologiczna architektura w ogrodzie.

Ławka, pergola, chodnik, ogrodzenie… to nieodzowne elementy architektury ogrodowej. Ich odpowiedni układ oraz dobór materiałów potrzebnych do budowy mogą sprawić, że nasz ogród będzie nie tylko piękny, ale także trwały.

Impregnujemy i malujemy drewno w ogrodzie cz.2

Impregnujemy i malujemy drewno w ogrodzie cz.2

Często decydujemy się na budowę drewnianego ogrodzenia, altany, parawanów, czy też zakup drewnianych mebli ogrodowych. I słusznie, bo drewno, to wyjątkowo wdzięczny materiał o niesamowitych walorach estetycznych. Musimy jednak pamiętać, że jego trwałość i piękny wygląd przez długi czas zależą od regularnych zabiegów impregnacyjnych i pielęgnacyjnych.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy