West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Producenci
xella
Jak zbudować grill-YTONG podpowiada

Jak zbudować grill-YTONG podpowiada

Słoneczna pogoda zachęca do spędzania jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jednym z ulubionych miejsc do wypoczynku jest przydomowy ogród, a nic tak nie smakuje jak jedzenie na świeżym powietrzu. A co najlepiej integruje? Oczywiście, spotkanie z przyjaciółmi przy grillu.

 

 
 
fot.YTONG
Każdy ogród jest niepowtarzalny. Grill zbudowany z bloczków YTONG również może być jedyny w swoim rodzaju – dostosowany kształtem do gustu, potrzeb i wyobraźni właściciela. Wybudowanie oryginalnego grilla jest możliwe dzięki łatwości montażu i obróbki, oraz plastyczności i lekkości bloczków YTONG. Czas więc ponieść się szaleństwu grillowania.
 
Jak grillować w swoim własnym stylu?
Wystarczy zaopatrzyć się w bloczki YTONG o grubości 5, 7,5 lub 10 cm – w zależności od wytycznych w projekcie oraz zaprawę do cienkich spoin (do nabycia w mniejszym 5-kg opakowaniu). Dostępność kilku wymiarów bloczków YTONG pozwala na łatwe dopasowanie elementów w zależności od potrzeb projektu. Niezbędny będzie również tynk (o dowolnej gramaturze i kolorze), ruszt i narzędzia, które ułatwią poprawne murowanie.
 
W projekcie grilla należy uwzględnić następujące wytyczne:
- wymiary paleniska, przy którym mogą grillować 4 osóby, to: szerokość - 70 cm, głębokość - 40 cm
- wysokość ścianek paleniska powinna wynosić 30-50 cm
- okap powinien zostać umiejscowiony na wysokości 60-70 cm nad paleniskiem.
Pozostałe parametry tj. forma i kształt zależą wyłącznie od kreatywności budującego.
 
fot.YTONG
Wymurowanie grilla z bloczków YTONG jest szybkie (wystarczy jedno popołudnie), proste, a co więcej gwarantuje trwałość budowli. Bloczki YTONG są materiałem bardzo prostym w obróbce – można je ciąć i szlifować przy pomocy ogólnodostępnych narzędzi bez większego wysiłku. Każdemu miłośnikowi ogrodów z budowlanym zacięciem uda się postawić grilla samodzielnie. Fachowe instrukcje i niebanalne pomysły znajdują się na stronie www.inspiracje.budowane.pl. Można również poprosić o pomoc profesjonalistę lub obejrzeć instrukcję budowy grilla i spróbować samemu go wymurować: http://www.youtube.com/watch?v=S5QdP8WbQag.
 
Smacznie, zdrowo i bezpiecznie
Bloczki YTONG składają się wyłącznie z naturalnych surowców, więc inwestor ma pewność, że wybrał zdrowe i bezpieczne produkty, nie mające wpływu na smak przyszłych posiłków.
 
fot.YTONG
Bloczki YTONG są także materiałem niepalnym, który podczas kontaktu z ogniem nie wydziela żadnych substancji (gazu, dymu) ani się nie topi. Ta właściwość zapewnia wysoką trwałość konstrukcji i sprawia, że grillowaniem można się cieszyć przez wiele sezonów – mówi Piotr Harassek, Junior Product Manager Xella Polska, producenta materiałów budowlanych SILKA YTONG.
 
Impreza przy grillu wymurowanym z bloczków YTONG jest więc nie tylko przyjemna, ale także ekologiczna i bezpieczna.
 
Nie samym grillem ogród stoi
Cienkie formaty bloczków YTONG można z powodzeniem wykorzystać do wykonania innych elementów zewnętrznych – balustrady balkonu, poręczy schodów, ław, czy altanek. Tutaj też liczy się jedynie wyobraźnia i preferencje estetyczne nabywcy. Nowoczesny lub w stylu staropolskiego dworku – każda sceneria jest możliwa do zrealizowania.
 
Ogrodowe budowle z bloczków YTONG to połączenie praktycznych i trwałych rozwiązań oraz ciekawych konstrukcji z prostotą stylu i łatwością budowy. Inwestor może samodzielnie wymurować grilla czy też ławę według własnego pomysłu.
 
Warto więc pamiętać, że niewiele potrzeba, aby cieszyć się urządzonym ze smakiem ogrodem, który jest wizytówką domku jednorodzinnego.
autor: Xella Polska
źródło: media,portal-prasowy.pl,Xella
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Piec chlebowy ogrodowy

Piec chlebowy ogrodowy

Entuzjastów własnoręcznie pieczonego chleba przybywa. Najlepiej smakuje ten, upieczony tradycyjnie, w piecu. Warto zatem zadać sobie trud i zbudować w ogrodzie własny piec. To nie jest trudne. Na początek, trzeba przemyśleć jego konstrukcję, usytuowanie oraz dobrać odpowiednie materiały.

Do sauny jeden krok...

Do sauny jeden krok...

O tym, że sauna to relaks i zdrowie oraz sposób na odprężenie i poprawę krążenia, nikogo przekonywać już nie trzeba.

Luksus szyty na miarę ...

Luksus szyty na miarę ...

Nic tak nie odpręża jak masaż. Dlatego niewątpliwą zaletą wanny z hydromasażem są jej relaksujące, a nawet lecznicze właściwości, wynikające z masowania ciała silnymi strumieniami wody i powietrza.

Magiczna moc kolorów w Twojej wannie!

Magiczna moc kolorów w Twojej wannie!

Kolory oddziałują na nas przez cały czas. Każdy z nich wywiera inny wpływ na nasze ciało i umysł.

Krok po kroku
Ochrona i malowanie drewna

Ochrona i malowanie drewna

Nie należy malować drewna zniszczonego lub zabrudzonego.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy