ComplexHouse

Alpol

Strona www: www.alpol.pl
Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z możliwości zadania pytania bezpośrednio ekspertowi firmy. Gwarantujemy odpowiedź na Twoje pytanie w ciągu klilku dni.

Alpol

Fidor
26-200, Końskie
woj. dolnośląskie
tel: 0413721100
fax: 0413721284
email: alpol@alpol.pl
www.alpol.pl

Pytania i odpowiedzi - Alpol

Kupiliśmy dom, którego elewacja jest pokryta glonem. Na wiosnę będziemy go ocieplać i odnawiać. Co może być przyczyną glonów na elewacji i czy można im jakoś zapobiec? Czy łatwo jest usunąć takie naloty?

Alpol
Do usuwania tego typu „problemów” na elewacjach, nazywanych ogólnie „korozją biologiczną”, a będących w istocie koloniami alg, grzybów lub glonów, używa się specjalnych, dostępnych na rynku środków czyszczących o właściwościach biobójczych. Przy stosowaniu tych środków należy przestrzegać ściśle instrukcji producenta, podanej na opakowaniu lub w karcie technicznej. Generalnie proces usuwania korozji biologicznej składa się z kilku etapów:
Mechaniczne oczyszczenie elewacji. W zależności od producenta zaleca się zmycie wodą pod ciśnieniem, lub usunięcie na sucho za pomocą szczotkowania wszystkich zanieczyszczeń, które da się usunąć. Jeżeli elewacja była czyszczona wodą musi wyschnąć.
Elewację pokrywa się dokładnie środkiem dezynfekującym za pomocą spryskiwacza (może być ogrodowy) lub pędzla malarskiego. Niektóre środki można rozcieńczać.
Po spryskaniu i odczekaniu kilkunastu minut należy wykonać szczotkowanie elewacji twardymi szczotkami w celu usunięcia pozostałości zarodników a następnie zmyć elewację i ponowne nanieść drugą warstwę środka, której już się nie zmywa.
Po wyschnięciu elewacji można przystąpić do wykonywania ocieplenia lub pomalować ją odpowiednimi dla danego podłoża farbami z dodatkiem tzw. biocydów, czyli specjalnych środków przeciwdziałających powstawaniu korozji biologicznej. Większość renomowanych producentów standardowo uodparnia swoje produkty.
Jako materiały wykończeniowe, szczególnie warte polecenia są tynki i farby silikatowe. Z oferty ALPOL polecamy tynki silikatowo-silikonowe ALPOL AT 370-378 i farbę silikatową ALPOL AT 660. Ze względu na wysoką alkaliczność, posiadają one „naturalną” odporność na korozję biologiczną.
Należy także zadbać o usunięcie przyczyny powstawania korozji biologicznej. Często jest to nadmierne zwilgocenie elewacji spowodowane np. nieszczelnością obróbek blacharskich, lub zbyt bujna roślinność otaczająca budynek np. wysokie drzewa rosnące przy samej elewacji. Niektórych przyczyn nie daję się usunąć. Nie przesuniemy np. stawu znajdującego się przy budynku czy też podmokłego terenu. Skuteczność środków uodparniających zawartych w farbach i tynkach, ocenia się na około 5 lat. W takich sytuacjach korozja biologiczna może po kilku latach pojawić się ponownie i proces należy powtórzyć.

Dobudowałem sobie garaż. Chciałbym uzyskać gładką powierzchnię sufitu. Jednak na suficie pozostały ślady po deskach szalunkowych. Czym najprościej i najszybciej będzie wytynkować taki strop?

Alpol

Taką niewielką powierzchnię najprościej będzie wykonać tynkiem gipsowym ręcznym ALPOL AG T29. Można go nakładać w warstwie od 8 mm narzucając tynk ręcznie lub też kilkukrotnie naciągając tynk szeroką pacą na obrabianą powierzchnię. Tynk obrabia się w ciągu 1,5 godziny, otrzymując gładką powierzchnię.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/epodium/ftp/infobud.pl/application/modules/default/controllers/IndexController.php on line 114