Warning: Creating default object from empty value in /home/epodium/ftp/infobud.pl/application/modules/default/views/scripts/index/submenu_small.phtml on line 3
BOZ Salon Łazienek
BOZ Salon Łazienek
Jak podkreślić piękno ceglanej ściany?

Jak podkreślić piękno ceglanej ściany?

Gdy zaczynamy pracę nad remontem domu, mieszkania czy nawet pomieszczenia gospodarczego, gdzie cechą charakterystyczną okazują się nieregularne mury i uwidocznione, ceglane fragmenty czy nawet całe powierzchnie ścian, niekoniecznie wskazane jest podejmowanie decyzji w sprawie naprawiania ścian "na gładko". Poszarpane, podniszczone, kruszące się mury także mogą wnosić wiele uroku i ciekawego wrażenia do przestrzeni aranżowanej na dowolny obiekt mieszkalny. Pokrywanie wszystkiego od razu grubą warstwą tynku i szpachlowanie "na gładko" wydaje się w tej sytuacji dużym uproszczeniem i działaniem na wskroś schematycznym.

A przecież każdemu z nas zależy na tym, aby mieszkać i pracować we wnętrzach na wskroś oryginalnych i działających na wyobraźnię wszystkich, którzy nas odwiedzą. Cegła jest niezwykle wdzięcznym materiałem budulcowym i wizualnym, zwłaszcza w formie pokruszonej, z nieco zmniejszoną kondycją estetyczną pod znakiem czasu i wypadków, jakie mogły się wcześniej wydarzyć.

Szarpana ściana też może nabrać elegancji!

I to nie tylko w pokoju dostępnym tylko nielicznym, ale także w salonie, czyli części zaliczanej w domach do najbardziej reprezentatywnych. Idealnym rozwiązaniem będzie zaaranżować całą powierzchnię szarpanej, ceglanej ściany, ale nie zawsze jest ku temu okazja. Jeśli cegły widać tylko na części ściany, niekoniecznie trzeba pozostałe, gładkie fragmenty skuwać, szkoda trochę na to czasu i energii. Wokół ceglanego fragmentu funkcjonować więc może otynkowana "rama", coś w rodzaju obręczy z klasycznego tynku, może być nawet pokryty kolorem współgrającym z ceglanym odcieniem. Tutaj znakomicie odnajdzie się biel, beż lub bardzo ciemny fiolet. Jeśli czujemy taką potrzebę, ścianę z szarpanej cegły pozostawić możemy pustą. Koloryt oraz faktura może okazać się wystarczającą formą ozdobną dla wnętrza. W wersji nieco bardziej "ubogaconej" możemy pokusić się o aranżację zdjęć w małych ramkach, przymocowanych do przestrzeni między cegłami za pomocą małych kołków. 

Cegła kominkowa

Powierzchnia z szarpanej cegły robi niesamowite wrażenie na ścianach przeznaczonych do aranżacji kominków w mieszkaniach. Jeśli chcemy założyć kominek w pokoju, gdzie część ściany prezentuje właśnie ceglany styl, nie róbmy tego przy ścianie klasycznie gładkiej, bo to już nie będzie ten sam, charakterystyczny efekt. Fragment ściany ceglanej może zostać stanowczo poszerzony, aby na całej długości ściany mógł znaleźć się pas z nieregularnych cegieł albo kształt nieco bardziej nieregularny, ale znajdujący się tuż nad aranżowanym kominkiem z wysokiej jakości stopów metali. Jeśli dodatkowo nad zabudową do kominka chcemy umieścić drewniany blat, możemy postarać się o blat mahoniowy lub z czekoladowego brązu. Takie blaty wspaniale uzupełniają się z bladym odcieniem czerwieni cegieł. 

Ściana ceglana przy schodach

W mieszkaniach dwupoziomowych obie strefy łączą ze sobą schody. Przechodzić mogą nawet w samym centrum projektowanego wnętrza, ale znacznie praktyczniej jest takie schody umieścić gdzieś na uboczu, właśnie przy jednej ze ścian. Jeśli wybieramy schody mające się odnaleźć przy ścianie z cegły - postawmy na schody wykonane z eleganckiego metalu o charakterystycznym połysku. Schody mogą być lekko skręcane, co całej kompozycji nada ponadprzeciętnej nowoczesności. Dzięki temu nawet w sytuacji aranżowania przestrzeni domowej osiągniemy efekty podobne do charakterystycznych dla klubów oraz galerii. Takie rozwiązania techniczne są dla nich bardzo charakterystyczne. Z drugiej strony, nic nie stoi na przeszkodzie, aby do ceglanej ściany przylegały schody klasycznie drewniane, najlepiej z jasnego, brzozowego drewna, z delikatnie lakierowaną powierzchnią. Ściana ceglana przy schodach wprowadzi do przestrzeni odrobinę zadziorności i sprawi, że we wnętrzu poszczególne elementy przestaną się wydawać jednoznaczne. Dzięki temu widzieć będziemy, że znajdujemy się w miejscu stworzonym z wyobraźnią. 

Szukasz architekta lub biura projektowego - sprawdź ofertę www.zawicka-id.pl

 

autor: infobud.pl
Oceń:
Podziel się:
Zobacz także
Jak poradzić sobie z wilgocią w łazience

Jak poradzić sobie z wilgocią w łazience

We współczesnych mieszkaniach, szczególnie w budynkach wielorodzinnych (ale i w starszych jednorodzinnych) wilgoć w łazience jest sporym problemem. Jej nadmiar osiada na ścianach, a z czasem może powodować rozwój grzybów i pleśni, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wiele osób zupełnie nie wie, jak radzić sobie z nadmierną wilgotnością w łazience, a sposób jest bardzo prosty.

Wybieramy kabinę prysznicową - najważniejsze porady

Wybieramy kabinę prysznicową - najważniejsze porady

We współczesnym wystroju łazienki czy salonu kąpielowego kabina prysznicowa stała się bardzo ważnym elementem wyposażenia . Kabiny prysznicowe zostały stworzone jako alternatywa dla wanny i dedykowane były na początku do małych łazienek.

Powrót stylu industrialnego w nowoczesnym projektowaniu wnętrz

Powrót stylu industrialnego w nowoczesnym projektowaniu wnętrz

Industrialna elegancja Od wielu lat bezustanną popularnością cieszy się styl industrialny, choć pierwszą młodość przeżywał już stosunkowo dawno, bo w latach 60. i 70. XX, gdy z powodu recesji upadło sporo fabryk, a zwolnione przestrzenie przemysłowe stały się niezwykle tanie, to teraz gdy coraz większą popularność zyskuje minimalizm i ideologia zero waste (bez odpadów) wraca on do kanonu nowoczesnych projektantów.

Wybierz kocioł na piątkę, a więc kilka słów o kotłach klasy 5

Wybierz kocioł na piątkę, a więc kilka słów o kotłach klasy 5

W trakcie trwania sezonu grzewczego wciąż docierają do nas informacje o smogu i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że bardzo często sam przyczynia się do zatruwania środowiska wokół siebie, korzystając z nieekologicznych kotłów. Choć jeszcze niedawno kwestie związane z emisją zanieczyszczeń nie podlegały praktycznie żadnym kontrolom, sytuacja ta ulega drastycznej zmianie, co wymusza pewne działania również po stronie producentów kotłów, którzy swoje wyroby muszą dostosować do nowych wymagań – tak właśnie powstały kotły c. o spełniające wymagania klasy 5. O co właściwie chodzi i jak przekłada się to na użytkowników tego typu kotłów?

Less is more, czyli styl skandynawski

Less is more, czyli styl skandynawski

Styl skandynawski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jasne, przestronne, nieco sterylne wnętrza stanowią obiekt pożądania wielu z nas. Oszczędność i prostota daje nam wrażenie ładu i czystości, a dodatkowo idealnie wpisuje się w tak popularną dzisiaj ideę minimalizmu. To właśnie prostota, oszczędność detali przy jednoczesnym postawieniu na funkcjonalność sprawia, że styl skandynawski nie wychodzi z mody. Jeżeli chcemy, żeby otaczająca nas przestrzeń była jasna, harmonijna, stylowa i jednocześnie komfortowa, powinniśmy rozważyć wykorzystanie elementów tego designu przy najbliższym remoncie mieszkania.

Krok po kroku
Układanie terakoty

Układanie terakoty

Praktyczne ABC układania płytek podłogowych...

Montaż karniszy

Montaż karniszy

Kiedy mamy już za sobą wybór karniszy, przed nami pojawia się nowe zadanie – montaż.

Montaż płyt betonowych na ścianie

Montaż płyt betonowych na ścianie

Architektoniczne płyty betonowe w ostatnim czasie zyskały na popularności. Po produkty z betonu sięgają często osoby, dla których liczy się nowoczesny design wnętrza oraz naturalne, przyjazne środowisku materiały. Aktualnie asortyment płyt dekoracyjnych można znaleźć u producentów w wielu różnych kolorach, wzorach i wymiarach. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem jak krok po kroku wykonać montaż płyt dekoracyjnych na ścianie (fot. tralbet.pl).

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy