West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Drzwi wizytówką domu,czyli jak wybrać odpowiednie.

Drzwi wizytówką domu,czyli jak wybrać odpowiednie.

Drzwi zewnętrzne to jeden z podstawowych i niezbędnych elementów wyposażenia każdego domu.

 

Stanowią one bowiem nie tylko jego wizytówkę, ale zapewniają również domownikom intymność i bezpieczeństwo, chroniąc przed wizytą niepowołanych gości i zmiennymi warunkami pogodowymi. Dlatego tak ważne jest, by wybór drzwi wejściowych był starannie przemyślaną decyzją.
 

Zakup drzwi zewnętrznych stanowi zazwyczaj inwestycję na wiele lat. Rozważając więc ich wybór, musimy wziąć pod uwagę wiele kwestii, zarówno tych estetycznych, jak i funkcjonalnych. Wygląd panela, skuteczne zabezpieczenia antywłamaniowe, czy odpowiednie właściwości izolacyjne to elementy, na których powinniśmy skupić się w szczególności. To od nich bowiem zależeć będzie późniejszy komfort i wygoda użytkowania. Warto więc wcześniej dowiedzieć się, czym powinny charakteryzować się drzwi idealne. Unikniemy w ten sposób przykrych niespodzianek, a wybrany model służyć nam będzie przez długie lata.
 
Stop włamywaczom
Jedną z podstawowych funkcji, jaką pełnią drzwi zewnętrze jest zapewnienie ochrony domownikom. Solidnie wykonane powinny więc stanowić skuteczną zaporę przed potencjalnym włamywaczem. Dla własnego bezpieczeństwa i spokojnego snu najlepiej zaopatrzyć się w produkt wyposażony w kilka rodzajów zabezpieczeń, które zagwarantują nam wysoką ochronę antywłamaniową.Jedną z najważniejszych rzeczy, charakteryzujących dobre drzwi jest odpowiedni zamek z wielopunktowym ryglowaniem. Najlepiej, kiedy drzwi wyposażone są w tego rodzaju elementy w kilku miejscach.Nie mniej ważne są również właściwe zawiasy, gdyż one stanowią najczęściej kolejną furtkę dla złodzieja.Bezpieczeństwo znacznie zwiększają wewnętrzne, antywyważeniowe zawiasy, które uniemożliwiają ich przecięcie i zdjęcie całego skrzydła. W ten sposób drzwi będą stanowiły dla włamywacza barierę nie do przejścia. Dobrze jest również, gdy ościeżnica, jak i skrzydło wykonane są ze stali, gdyż znacznie utrudnia to ich zniszczenie.
 
fot.Bella Linea
Ciepło pod ochroną 
Dobre drzwi zewnętrzne powinny sprostać nie tylko próbie włamania. Musimy zwrócić uwagę, czy wybrany przez nas model ochroni nas również przed zmieniającymi się warunkami atmosferycznymi i hałasem. Ważne jest by drzwi były szczelne oraz wzbogacone odpowiednią izolacją termiczną i akustyczną. Takie właściwości zapewni np. dodatkowa uszczelka wokół ościeżnicy, dzięki której niweluje się naturalne szpary pomiędzy skrzydłem, a futryną. By uniknąć niepotrzebnych strat ciepła, wynikających z przenikania zimna przez skrzydło najlepiej zaopatrzyć się w produkt o dobrych parametrach izolacyjnych. Odpowiada za to właściwa grubość drzwi oraz specjalne wypełnienie,np.- z wełny mineralnej stanowi doskonałą ochronę zarówno termiczną, jak i akustyczną. Dzięki temu w naszym domu będzie cicho, ciepło i przytulnie.
 
Wygląd ma znaczenie
 
Kiedy już wybierzemy odpowiednie ze względu na parametry techniczne drzwi, możemy zająć się dopasowaniem ich wyglądu. Jest on równie ważny, co dobre zabezpieczenie, czy izolacja, zwłaszcza, że jest to pierwsza rzecz w domu, z którą stykają się nasi goście. Wybór drzwi wejściowych jest nieco bardziej skomplikowaną kwestią, niż dopasowanie ich wewnętrznych odpowiedników. Muszą one bowiem komponować się zarówno z elewacją budynku, orynnowaniem i stolarką okienną, jednocześnie współgrając z wystrojem wnętrza domu. Sprawę znacznie ułatwiają modele, w których istnieje możliwość zastosowania innego panelu od zewnątrz, a odrębnego wewnątrz. W ten sposób unikamy żmudnej selekcji i godzin spędzonych w sklepie. Jeśli kupujemy drzwi do klasycznie zaaranżowanego domu dobrze jest zdecydować się na ponadczasowe dekory, przypominające naturalne drewno, które będą modne przez długie lata. Do prostych, nowoczesnych budynków zastosować możemy z kolei nieco bardziej awangardowe wzory.Panele ozdobne skrzydła drzwiowego mogą być wytwarzane w technologii okleinowania płyty okleiną naturalną (fornirem) z powierzchnią lakierowaną lub matową, bądź modyfikowaną i barwioną w różnych kolorach. Istnieje możliwość wyboru na indywidualne życzenie klienta szerokiej gamy oklein.
Wybór właściwych drzwi zewnętrznych nie jest zadaniem łatwym. Musimy brać bowiem pod uwagę wiele aspektów, nie tylko wygląd i precyzyjne wykonanie, ale również parametry techniczne. Przed dokonaniem zakupu powinniśmy więc starannie przemyśleć swoją decyzję, by nabyty przez nas produkt spełniał nasze oczekiwania przez długi czas. 
autor: Fly PR
źródło: media,portal-prasowy.pl,Metalkas
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Urządzamy mieszkanie dla singla

Urządzamy mieszkanie dla singla

Przy wchodzeniu w dorosłość i stawianiu pierwszych kroków ku stabilizacji, zaczynamy szukać własnego „M”. Często jeszcze bez zobowiązań i planów, decydujemy się na wybór kawalerki jako pierwszej, całkowicie swojej przestrzeni. Jak urządzić ją praktycznie i oryginalnie, jeśli ogranicza nas metraż?

Nadaj blask swojemu wnętrzu!

Nadaj blask swojemu wnętrzu!

Błyszczące elementy nie są dedykowane wyłącznie do wystroju w stylu glamour.

Małe pomieszczenie i dużo dokumentów - czyli urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu.

Małe pomieszczenie i dużo dokumentów - czyli urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu.

Miejsce do pracy jest potrzebne niezależnie od metrażu domu czy mieszkania. Jak poradzić sobie z wydzieleniem odpowiedniego miejsca na biurko i szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych pism, umów oraz dokumentów? Na to oraz inne pytania odpowiedzą polscy specjaliści z branży wnętrzarskiej współpracujący z platformą Homebook.pl (www.homebook.pl).

Najwyższe na rynku – rozwiązania nie tylko do kamienic

Najwyższe na rynku – rozwiązania nie tylko do kamienic

Choć często zniszczone i zaniedbane, pozostają jednymi z bardziej atrakcyjnych przestrzeni mieszkalnych. Przestronne pokoje i wysokie ściany to większy komfort oraz dodatkowe możliwości aranżacyjne, nieosiągalne w ciasnych, niskich wnętrzach nowoczesnych blokowisk.

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Krok po kroku
Jak krok po kroku dokonać renowacji drewnianych drzwi?

Jak krok po kroku dokonać renowacji drewnianych drzwi?

Kiedy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, nierzadko czeka nas sporo pracy, zanim dopasujemy jego aranżację do naszego gustu. Nie musimy jednak wydawać dużo pieniędzy na wymianę wszystkich elementów, żeby uzyskać zadowalający efekt. Jednym ze sposobów na niedrogą metamorfozę jest renowacja drewnianych drzwi wewnętrznych. Jak krok po kroku je odnowić?

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy