ComplexHouse
ComplexHouse
Producenci
jotul
bef
kratki
edilkamin
byrski
Ogrzewanie kominkowe-oszczędność i niepowtarzalny wystrój.

Ogrzewanie kominkowe-oszczędność i niepowtarzalny wystrój.

Coraz częściej goszczą w polskich domach, są ekologiczne, a ich eksploatacja jest dużo tańsza niż koszty konwencjonalnego ogrzewania. Kominki stwarzają niepowtarzalny klimat, a przy ich pomocy można ogrzać nawet cały budynek.

Istnieje dużo rodzajów pieców kominkowych, o różnych funkcjach, cenach i wyglądzie. Przed wyborem odpowiedniego modelu należy zadać sobie pytanie. Jak dużą przestrzeń chcemy przy ich pomocy ogrzać?

 
fot.Portal-prasowy.pl

 
Podstawową klasyfikacją jest podział na kominki otwarte i zamknięte. Te pierwsze są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy cenią sobie klimatyczną atmosferę – widok, trzask i zapach spalającego się drewna. - Jest to najstarszy typ kominków; źródłem ciepła jest tutaj promieniowanie z komory spalania. Niestety kominki otwarte nadają się tylko do ogrzewania pomieszczeń w ich najbliższym otoczeniu – większość ciepła jest zasysana z powrotem i ucieka przez komin na zewnątrz – mówi Katarzyna Izdebska, project manager Insteo.pl - internetowej porównywarki cen materiałów budowlanych.
 
Kominki zamknięte – niskie koszty i ciepło w całym domu
Coraz większą popularnością cieszą się kominki zamknięte (z wkładem), które przy stosunkowo niskich kosztach mogą ogrzać duże powierzchnie. Komora spalania jest tutaj oddzielona od mieszkania specjalną szybą. Ogień w kominku ogrzewa wkład, który dzięki swojej konstrukcji bardzo wydajnie oddaje ciepło do powietrza. Napływa ono przez specjalny kanał nawiewny, dodatkowe szczeliny między obudową i wkładem kominkowym, a także przez kratki w okapie kominka. Po ogrzaniu powietrze unosi się w górę i wydostaje na zewnątrz przez kratki w obudowie kominka lub też jest transportowane specjalnymi kanałami systemu Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP).
 
Które ogrzewanie jest najlepsze: grawitacyjne czy wymuszone?
Instalację kominków i systemów DGP najlepiej zlecić fachowcom. Niezmiernie ważny jest prawidłowy montaż oraz szczelność instalacji. - Powietrze w systemach DGP może być przenoszone na dwa sposoby – grawitacyjny i wymuszony. Układ grawitacyjny nie jest skomplikowany – ogrzane powietrze unosi się do góry, a następnie trafia do kanałów dystrybucyjnych – tłumaczy Katarzyna Izdebska z Insteo.pl. Takie rozwiązanie jest niezawodne, gdyż nie wykorzystuje dodatkowych elementów mechanicznych oraz stosunkowo tanie. Ma jednak jedną podstawową wadę, można w ten sposób ogrzać tylko pomieszczenia w najbliższym otoczeniu kominka.
 
Do ogrzania większych powierzchni domu stosuje się układy wymuszone, w których powietrze rozprowadzane jest kanałami o długości do 10 m. - Ten system jest już bardziej skomplikowany. Jego podstawę stanowi aparat nawiewny, który zasysa gorące powietrze i tłoczy je do wszystkich odgałęzień systemu. Musi mieć on dopływ prądu – niestety przez to jego użytkowanie jest nieco droższe – dodaje Katarzyna Izdebska. Na wylotach przewodów nawiewnych montowane są kratki z regulacją strumienia powietrza, dzięki temu można ustawiać temperaturę w domu. Dobrze dobrany system potrafi ogrzać nawet 200 metrowy dom. W takim wypadku ważne jest, żeby kominek umieścić w centralnym punkcie domu. Dzięki temu kanały dystrybucji będą miały równą długość, a ciepło będzie równomiernie rozprowadzane.
 
Kominki są coraz bardziej popularne w Polsce, ich eksploatacja nie jest droga, a sam piec jest eleganckim elementem dekoracyjnym. Na rynku istnieje wiele różnych wzorów kominków, dzięki którym dom nabierze niepowtarzalnego charakteru. Dodatkowo, eksploatacja tej formy ogrzewania pozwoli zaoszczędzić w domowym budżecie.
autor: Praktycy PR
źródło: media,portal-prasowy.pl,Praktycy PR
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Wybierz kocioł na piątkę, a więc kilka słów o kotłach klasy 5

Wybierz kocioł na piątkę, a więc kilka słów o kotłach klasy 5

W trakcie trwania sezonu grzewczego wciąż docierają do nas informacje o smogu i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że bardzo często sam przyczynia się do zatruwania środowiska wokół siebie, korzystając z nieekologicznych kotłów. Choć jeszcze niedawno kwestie związane z emisją zanieczyszczeń nie podlegały praktycznie żadnym kontrolom, sytuacja ta ulega drastycznej zmianie, co wymusza pewne działania również po stronie producentów kotłów, którzy swoje wyroby muszą dostosować do nowych wymagań – tak właśnie powstały kotły c. o spełniające wymagania klasy 5. O co właściwie chodzi i jak przekłada się to na użytkowników tego typu kotłów?

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Polscy projektanci radzą - ocieplanie wnętrz

Polscy projektanci radzą - ocieplanie wnętrz

W chłodnych jesienno-zimowych miesiącach wolny czas najchętniej spędzamy w domowym zaciszu. Kiedy za oknem panują chłód i wiatr, warto zadbać o nadanie wnętrzom odpowiedniego klimatu. Jak to zrobić? Jakie są sposoby na ocieplenie pomieszczeń dosłownie i w przenośni? Odpowiedzi na te pytania udzielą polscy architekci wnętrz współpracujący z platformą Homebook.pl

Kominek tanio ogrzeje dom.

Kominek tanio ogrzeje dom.

Jesień to pora, kiedy najchętniej siedzielibyśmy w domowym zaciszu, ukryci przed wiatrem i deszczem. W takich chwilach myślimy o kominku, który jest nie tylko źródłem taniego ciepła, ale także niezwykłym elementem dekoracyjnym.

Ogrzej się przed zimą.

Ogrzej się przed zimą.

Wybór ogrzewania to jedna z najważniejszych decyzji, jakie musimy podjąć budując dom. Na jego rodzaj powinniśmy zdecydować się już na etapie projektowania, ze względu na różnorakie wymagania projektowe i lokalowe.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy