West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Naturalna siła kamienia.

Naturalna siła kamienia.

Kamień kryje w sobie naturalne piękno, które sprawia, że jest materiałem przyjaznym i bliskim człowiekowi. Od tysiącleci jest źródłem inspiracji...

Kamień stosowany jest jako materiał budowlany, rzeźbiarski i architektoniczny. W ostatnich latach dostępny jest również w postaci modnych mozaik, płytek i rozet wykonanych z naturalnego kamienia, jak Marmur, Kwarcyt, Trawertyn, Onyx, Łupek oraz Otoczak. Ich prosta i surowa forma jest uzupełnieniem nowoczesnego designu.

 
Produkty z kamienia przypadną do gustu osobom, które lubią otaczać się naturalnymi elementami oraz cenią sobie spokój i harmonię. Polecane są zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Nadają one wnętrzom bezpretensjonalny, a zarazem elegancki styl. Począwszy od prostych, po awangardowe, trójwymiarowe grafiki. W zależności od rodzaju kamienie charakteryzują się bogactwem kolorów i kształtów – dostępne są błyszczące oraz matowe, o kwadratowych, okrągłych, a nawet nieregularnych kształtach. Dodają elegancji, ocieplają rustykalne lub przełamują chłodne nowoczesne wnętrza. Kamień charakteryzuje się naturalnością i niepowtarzalnością, posiadając przy tym nieoczekiwane kombinacje kolorystyczne. Jego zalety to przede wszystkim trwałość, odporność na działanie czynników zewnętrznych, czy też wpływ wysokich i niskich temperatur. Polecany jest na posadzki i ściany - w domu lub ogrodzie. 
 
*Marmur jest kamieniem szczególnie odpornym na działanie wysokich temperatur. Wrodzoną cechą marmurów są tzw. „sztychy&rdquo, czyli poprzeczne pęknięcia skały marmurowej w strukturze, co nadaje mu niepowtarzalny wygląd i dodatkowy urok. Mozaiki oraz płytki marmurowe z powodzeniem mogą znaleźć zastosowanie przy obudowie kominków, jako element dekoracyjny w salonie, kuchni, hallu. Zaleca się jego impregnację oraz stosowanie w pomieszczeniach o średnim natężeniu ruchu. 
 
fot.pl.all.biz
- Kwarcyt wyróżnia połyskująca, mieniąca się struktura. Doskonale sprawdza się w architekturze ogrodowej, jako uzupełnienie wodnych kaskad, czy skalnych ogrodów. Polecany jest również do stosowania na elewacje budynków oraz jako element wykończenia kominków.
- Trawertyn w starożytności zwany „alabastrem egipskim” jest kamieniem wysoce trwałym i odpornym na ścieranie. Polecany jest do stosowania na posadzkach, a także przy obudowie kominków. Jego charakterystyczną cechą jest porowatość powierzchni, stąd zaleca się jego regularną impregnację, która zabezpieczy kamień przed brudem i absorpcją wody.
- Onyks alabastrowy jest jednym z najbardziej dekoracyjnych kamieni. Jest półprzezroczysty, dzięki czemu przepuszcza światło dając niepowtarzalny efekt. Doskonale odnajduje się przy podświetlanych elementach dekoracyjnych, np. wyspach kuchennych, barach itp. Jest wysoce odporny na działanie czynników zewnętrznych, stąd można go stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków.
- Łupek jest kamieniem, który idealnie komponuje się ze szkłem, drewnem, czy betonem, co podkreśla jego unikatowość i piękno. Jest wyjątkowo trwały co sprawia, że idealnie odnajduje się w różnych warunkach atmosferycznych, np. jest odporny na działanie wysokich temperatur, odporny na mróz itp. Dodatkowo może być wykorzystywany jako element dekoracyjny na ścianach w salonie lub hallu.
- Naturalne Otoczaki, zwane inaczej kamieniami rzecznymi cechują się unikatową strukturą i różnorodnością kształtów. Są trwałe oraz odporne na działanie czynników zewnętrznych. Otoczaki to nietypowe elementy dekoracyjne ogrodów, tarasów lub fontann. Idealnie komponują się z posadzkami ułożonymi z płytek kamiennych, nadając im oryginalny wygląd.
 
Mając na uwadze specyficzne właściwości kamienia na rynku znaleźć można różne impregnaty do kamienia, m.in. dostępna jest profesjonalna linia pielęgnacyjna, nadająca tzw. efekt „mokrego kamienia”. Mozaiki oraz płytki wykonane z tego surowca, w zależności od rodzaju kamienia polecane są do stosowania zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków, np. jako posadzki i ściany, w ogrodach, na tarasach, fasadach, murkach, elewacjach zewnętrznych itp.
Wszystkie zaprezentowane kamienie można znaleźć w postaci mozaik, płytek oraz rozet, które są idealnym materiałem dekoracyjnym w domu lub ogrodzie. Warto wspomnieć, iż dla osób ceniących rozwiązania oparte na nowoczesnych technologiach polecane są płytki wykonane z 3mm warstwy kamienia naturalnego – Marmuru lub Trawertynu połączonego z 9mm rdzeniem z gresu, aluminium lub szkła. Główną zaletą tego rodzaju płytek jest ich waga – są do czterech razy lżejsze od tradycyjnych płytek kamiennych. Dodatkowym atutem jest możliwość ich przycinania do dowolnego rozmiaru za pomocą przyrządu do cięcia płytek, bez potrzeby użycia profesjonalnych narzędzi do cięcia kamienia. Płytki kamienne są idealnym rozwiązaniem na połączenie innowacyjnego rozwiązania z pięknem i trwałością kamienia.

autor: DUNIN
źródło: media,portal-prasowy.pl,DUNIN
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Wybierz kocioł na piątkę, a więc kilka słów o kotłach klasy 5

Wybierz kocioł na piątkę, a więc kilka słów o kotłach klasy 5

W trakcie trwania sezonu grzewczego wciąż docierają do nas informacje o smogu i zagrożeniach, jakie ze sobą niesie. Mało kto zdaje sobie sprawę, że bardzo często sam przyczynia się do zatruwania środowiska wokół siebie, korzystając z nieekologicznych kotłów. Choć jeszcze niedawno kwestie związane z emisją zanieczyszczeń nie podlegały praktycznie żadnym kontrolom, sytuacja ta ulega drastycznej zmianie, co wymusza pewne działania również po stronie producentów kotłów, którzy swoje wyroby muszą dostosować do nowych wymagań – tak właśnie powstały kotły c. o spełniające wymagania klasy 5. O co właściwie chodzi i jak przekłada się to na użytkowników tego typu kotłów?

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Polscy projektanci radzą - ocieplanie wnętrz

Polscy projektanci radzą - ocieplanie wnętrz

W chłodnych jesienno-zimowych miesiącach wolny czas najchętniej spędzamy w domowym zaciszu. Kiedy za oknem panują chłód i wiatr, warto zadbać o nadanie wnętrzom odpowiedniego klimatu. Jak to zrobić? Jakie są sposoby na ocieplenie pomieszczeń dosłownie i w przenośni? Odpowiedzi na te pytania udzielą polscy architekci wnętrz współpracujący z platformą Homebook.pl

Ogrzewanie kominkowe-oszczędność i niepowtarzalny wystrój.

Ogrzewanie kominkowe-oszczędność i niepowtarzalny wystrój.

Coraz częściej goszczą w polskich domach, są ekologiczne, a ich eksploatacja jest dużo tańsza niż koszty konwencjonalnego ogrzewania. Kominki stwarzają niepowtarzalny klimat, a przy ich pomocy można ogrzać nawet cały budynek.

Kominek tanio ogrzeje dom.

Kominek tanio ogrzeje dom.

Jesień to pora, kiedy najchętniej siedzielibyśmy w domowym zaciszu, ukryci przed wiatrem i deszczem. W takich chwilach myślimy o kominku, który jest nie tylko źródłem taniego ciepła, ale także niezwykłym elementem dekoracyjnym.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy