ComplexHouse
ComplexHouse
Producenci
Megaron
Śmig F-60 PREMIUM - nowy klej z Megaronu

Śmig F-60 PREMIUM - nowy klej z Megaronu

ŚMIG F-60 PREMIUM jest nowoczesnym, gotowym do użycia dyspersyjnym klejem do płytek, przeznaczonym do montażu wszelkiego rodzaju okładzin ceramicznych i kamiennych.
 Ze względu na bardzo wysokie parametry techniczne i robocze (klasa D1TE), stanowi doskonałą alternatywę dla najlepszych klejów cementowych. Oszczędność czasu i materiału, które uzyskuje się pracując z klejem Śmig F-60 PREMIUM, pozwalają zaliczyć klej do materiałów ekonomicznych a przy tym przyjaznych tak wykonawcy jak i inwestorowi.
 
fot.Megaron
Śmig F-60 PREMIUM jest materiałem o konsystencji pasty, co oznacza iż jest gotowy do użycia od chwili otwarcia opakowania. Pominięcie etapów: przygotowania narzędzi przed pracą, dozowania zaprawy, kilkukrotnego mieszania, konserwacji narzędzi służących do mieszania po zakończeniu robót, pozwala oszczędzić czas pracy glazurnika nawet o 10 %, w stosunku do wymiaru godzin poświęconych na mocowanie płytek przy użyciu zaprawy cementowej. To nie jedyne cechy wpływające na ekonomiczność produktu. Otwarte, nie wykorzystane w całości opakowanie ponownie nadaje się do użycia, jeśli po skończonej pracy zostanie szczelnie zamknięte. Mocowanie płytek na istniejące okładziny ceramicznej, nie wymaga nanoszenia kleju na podłoże. W przypadku klejenia mozaiki, nie ma konieczności ustawicznego dorabiania niewielkich ilości zaprawy. 
 
Receptura nowego produktu zaprojektowana została tak, aby ekonomiczność szła w parze z najlepszymi parametrami technicznymi. Odkształcalność kleju, czyli cecha decydująca o elastyczności i mrozoodporności znacznie przewyższa standardy nawet wysoko odkształcalnych zapraw cementowych. Badania wykazały, iż w przypadku kleju Śmig F-60 PREMIUM parametr ten jest co najmniej 5 razy większy niż w najlepszych, tradycyjnych klejach cementowych. Daje to gwarancję skutecznego efektu wszędzie tam, gdzie potrzebna jest najwyższa elastyczność wiązania. 
 

Również przyczepność i wytrzymałość kleju Śmig F-60 PREMIUM jest wyższa niż wymagania normy dla klejów do glazury. W badaniach - mierzona po 14 dniach sezonowania w temp. 21-25°C i wilgotności względnej otoczenia na poziomie 45-50% - wykazuje wytrzymałość przynajmniej na poziomie 150% wymagań normy (170% przy temperaturze 70°C). Czas otwarty kleju Śmig - F 60 PREMIUM - pozwalający na sprawne korygowanie ułożenia płytek, o 80% przewyższa górne wymagania dla klejów o wydłużonym czasie otwartym. Dodatkowym atutem wynikającym z tej cechy, jest możliwość robienia przerw roboczych podczas tego etapu prac.
Nowy produkt stosować można na większości stabilnych podłoży, również o niskiej lub podwyższonej chłonności, o ile nie są one narażone na zanurzenie, lub długotrwałe zaleganie wody. Oprócz podłoży standardowych, polecany jest na płyty gips - kartonowe, płyty OSB i MFP, istniejące okładziny ceramiczne, elewacje budynków. Będzie także idealnym rozwiązaniem w przypadku montażu płytek na posadzkach z systemem ogrzewania podłogowego.
 
fot.Megaron
Śmig F - 60 PREMIUM nadaje się niemal do wszystkich płytek stosowanych w pracach wykończeniowych: glazury, gresu polerowanego, kamienia syntetycznego, konglomeratów, ściennych elementów z cementu. Można go stosować pod kamień naturalny - również marmur, ponieważ jego użycie nie powoduje przebarwień klejonego materiału. Doskonale sprawdzi się zarówno w przypadku płytek małych oraz wielkoformatowych. 
 
Użycie kleju Śmig - F 60 PREMIUM, gwarantuje szybki postęp prac przy zachowaniu bardzo wysokich parametrów technicznych. 18 kg opakowania doskonale sprawdzą się zarówno na dużej inwestycji jak i podczas domowego remontu. Mniejsze, 5 kg opakowania, przydadzą się podczas drobnych prac naprawczych i wykończeniowych, takich jak wklejaniu dekorów, wykańczanie cokołów czy wymiana uszkodzonych płytek. 
Zużycie zaprawy wynosi 1,8 kg/m² przy zastosowaniu pacy zębatej 4 mm.
autor: MEGARON S.A.
źródło: media,portal-prasowy,Megaron S.A.
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym?

Jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym?

Mieszkanie urządzone w stylu minimalistycznym to przede wszystkim prostota, ład, porządek i harmonia. Nie ma tutaj miejsca na przepych, szalone połączenia kolorystyczne, czy awangardowe bogato zdobione meble. Przestrzeń jest urządzona elegancko i z klasą, ale dosyć ascetycznie. Minimalistyczne wnętrza doskonale wpisują się na przykład w styl industrialny. Nawet jeśli nie planujemy urządzania całego mieszania w duchu minimalizmu, warto zastanowić się nad minimalistycznym wystrojem łazienki, zwłaszcza jeśli jest ona niewielka. Dzięki prostym, praktycznym rozwiązaniom zyskamy sporo miejsca i zmieścimy wszystkie niezbędne sprzęty oraz akcesoria łazienkowe. Sprawdź, jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym.

Jak poradzić sobie z wilgocią w łazience

Jak poradzić sobie z wilgocią w łazience

We współczesnych mieszkaniach, szczególnie w budynkach wielorodzinnych (ale i w starszych jednorodzinnych) wilgoć w łazience jest sporym problemem. Jej nadmiar osiada na ścianach, a z czasem może powodować rozwój grzybów i pleśni, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wiele osób zupełnie nie wie, jak radzić sobie z nadmierną wilgotnością w łazience, a sposób jest bardzo prosty.

Wybieramy kabinę prysznicową - najważniejsze porady

Wybieramy kabinę prysznicową - najważniejsze porady

We współczesnym wystroju łazienki czy salonu kąpielowego kabina prysznicowa stała się bardzo ważnym elementem wyposażenia . Kabiny prysznicowe zostały stworzone jako alternatywa dla wanny i dedykowane były na początku do małych łazienek.

Urządzamy mieszkanie dla singla

Urządzamy mieszkanie dla singla

Przy wchodzeniu w dorosłość i stawianiu pierwszych kroków ku stabilizacji, zaczynamy szukać własnego „M”. Często jeszcze bez zobowiązań i planów, decydujemy się na wybór kawalerki jako pierwszej, całkowicie swojej przestrzeni. Jak urządzić ją praktycznie i oryginalnie, jeśli ogranicza nas metraż?

Temperatura komfortu i bezpieczeństwa – zawór kątowy z termostatem SCHELL

Temperatura komfortu i bezpieczeństwa – zawór kątowy z termostatem SCHELL

Starannie zaprojektowana instalacja powinna nie tylko dostarczać najwyższego komfortu użytkowania, lecz także zapewniać bezpieczeństwo.

Krok po kroku
Montaż miski ustępowej

Montaż miski ustępowej

Nawet w małej łazience muszą być zachowane wymagane dla komfortu odległości między urządzeniami i meblami.

Układanie glazury

Układanie glazury

Piękne płytki to ozdoba każdej ściany...

Montaż lustra

Montaż lustra

Lustro jest niezbędnym elementem każdej łazienki, jednak jego montaż jest operacją wymagającą ostrożności.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy