ComplexHouse
ComplexHouse
Producenci
Atlas
Detal indywidualista

Detal indywidualista

O charakterze łazienki decydują szczegóły. Warto postawić zatem na detale, które nadadzą jej indywidualny charakter i nietuzinkowy wygląd. Ważne jest, aby przy ich doborze nie przesadzić z ilością i różnorodnością,bo szczegóły powinny podkreślać styl wnętrza, a nie dominować.

 

Do nabycia są gotowe aranżacje, w których płytki zestawione kolorystyczne, uzupełnione dekorami, tak są zaprojektowane, że tworzą kompozycje. Można jednak zdać się na swój smak i pomysłowość i stworzyć łazienkę we własnym stylu.. 
Subtelny dekor
Obecnie dominują dekory o formach prostych oraz delikatnych pastelowych kolorach. Stanowią one subtelne podkreślenie walorów okładziny. Do wyboru są płaskie elementy ceramiczne o różnorodnej fakturze, zdobione grafiką, oraz wypukłe listwy ceramiczne, szklane czy metalowe. Najczęściej płytki i dekory z tej samej rodziny któryś z wymiarów mają identyczny, więc ułożone obok siebie, bez problemu się dopasowują. Ornamenty mogą być układane w wyszukane kompozycje. Mogą też tworzyć proste szlaczki. 
 

 
Mozaika własnej roboty 
Elementy dekoracyjne, dla przykładu ramę lustra czy nawet scenkę rodzajową, można wykonać z własnoręcznie zrobionej mozaiki. Otrzymamy ją z potłuczonych różnokolorowych płytek ceramicznych. Kompozycja z nieregularnych odłamków o poszarpanych brzegach da ciekawy efekt. Przede wszystkim jednak, mozaika własnej produkcji przyciągać będzie uwagę swoją niepowtarzalnością i oryginalnością. Przed przystąpieniem do klejenia mozaiki warto dokładnie zaplanować jej kompozycję i rozmieszczenie, tak aby w miejscach najlepiej widocznych była umieszczona główna kompozycja. Mozaikę układa się tak samo, jak glazurę. Praca wymaga jednak szczególnej staranności. 

fot.Shutterstock
 
Cokół, co dzieli lub łączy
W łazienkach w stylu klasycznym nie może zabraknąć takich detali, jak cokół, gzyms czy listwy dekoracyjne. Choć podłoga w łazience nie musi wykończeniem różnić się od ścian, wielu jest zwolenników zachowania wyraźnej granicy pomiędzy tymi płaszczyznami. Pomoże w tym cokół. Trzeba przyznać, że i w nowoczesnych wnętrzach element ten nie został całkowicie wyeliminowany. Ten pas płytek u dołu ściany może być akcentem wyraźnie rozdzielającym płaszczyzny, ale może też je harmonijnie i estetycznie łączyć. W przypadku, gdy ściany są otynkowane, będzie chronić ich dolną część. 
 
 
Zaprawy specjalistyczne
Wybór zaprawy do klejenia płytek, ceramicznych, dekorów lub mozaiki zależy od rodzaju płytki oraz podłoża. Najczęściej zaleca się użycie specjalistycznych zapraw o zwiększonej elastyczności (C2). Na szczególną uwagę zasługują kleje: Atlas Plus, Atlas PROgres Elastyk, a do dużych płytek: Atlas Plus Mega, Atlas PROgres Mega. W przypadku klejenia płytek, mogących ulegać przebarwieniom w kontakcie z cementem szarym, należy użyć np. kleju Atlas Plus Biały, Atlas PROgres Standard Biały produkowanych na bazie białego cementu. Zawsze należy pamiętać o wypełnieniu dylatacji konstrukcyjnych i roboczych silikonami, np. Silikonem Atlas Artis. Zaś spoiny między płytkami wypełniamy np. Fugą Atlas Artis.
 
EKSPERT RADZI 
Andrzej Błaszczuk, Grupa Atlas
 
Dodaj błysk
Interesującym elementem dekoracyjnym w łazience, może być brokatowa fuga Atlas Artis Style. Dzięki niej można stworzyć spoinę, mieniącą się tysiącem świetlnych refleksów. Jest ona młodszą siostrą matowej fugi Atlas Artis. Dzięki temu unikatowemu duetowi uzyskamy okładzinę w niepowtarzalnym stylu.
 
Intensywność efektu brokatowego fugi zależy od rodzaju światła, jakie pada na fugę, od jego natężenia i kąta padania, a także od szerokości spoiny i miejsca, gdzie znajduje się okładzina ceramiczna. Inaczej prezentuje się on na ścianach, inaczej na podłodze. Najlepiej widoczny jest przy oświetleniu punktowym, w świetle dziennym nabiera delikatności. Zawsze jednak ten efekt jest niezwykły!
autor: Andrzej Błaszczuk,Atlas
źródło: media,portal-prasowy.pl,Atlas
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym?

Jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym?

Mieszkanie urządzone w stylu minimalistycznym to przede wszystkim prostota, ład, porządek i harmonia. Nie ma tutaj miejsca na przepych, szalone połączenia kolorystyczne, czy awangardowe bogato zdobione meble. Przestrzeń jest urządzona elegancko i z klasą, ale dosyć ascetycznie. Minimalistyczne wnętrza doskonale wpisują się na przykład w styl industrialny. Nawet jeśli nie planujemy urządzania całego mieszania w duchu minimalizmu, warto zastanowić się nad minimalistycznym wystrojem łazienki, zwłaszcza jeśli jest ona niewielka. Dzięki prostym, praktycznym rozwiązaniom zyskamy sporo miejsca i zmieścimy wszystkie niezbędne sprzęty oraz akcesoria łazienkowe. Sprawdź, jak urządzić łazienkę w stylu minimalistycznym.

Jak poradzić sobie z wilgocią w łazience

Jak poradzić sobie z wilgocią w łazience

We współczesnych mieszkaniach, szczególnie w budynkach wielorodzinnych (ale i w starszych jednorodzinnych) wilgoć w łazience jest sporym problemem. Jej nadmiar osiada na ścianach, a z czasem może powodować rozwój grzybów i pleśni, które mają negatywny wpływ na nasze zdrowie. Wiele osób zupełnie nie wie, jak radzić sobie z nadmierną wilgotnością w łazience, a sposób jest bardzo prosty.

Wybieramy kabinę prysznicową - najważniejsze porady

Wybieramy kabinę prysznicową - najważniejsze porady

We współczesnym wystroju łazienki czy salonu kąpielowego kabina prysznicowa stała się bardzo ważnym elementem wyposażenia . Kabiny prysznicowe zostały stworzone jako alternatywa dla wanny i dedykowane były na początku do małych łazienek.

Urządzamy mieszkanie dla singla

Urządzamy mieszkanie dla singla

Przy wchodzeniu w dorosłość i stawianiu pierwszych kroków ku stabilizacji, zaczynamy szukać własnego „M”. Często jeszcze bez zobowiązań i planów, decydujemy się na wybór kawalerki jako pierwszej, całkowicie swojej przestrzeni. Jak urządzić ją praktycznie i oryginalnie, jeśli ogranicza nas metraż?

Temperatura komfortu i bezpieczeństwa – zawór kątowy z termostatem SCHELL

Temperatura komfortu i bezpieczeństwa – zawór kątowy z termostatem SCHELL

Starannie zaprojektowana instalacja powinna nie tylko dostarczać najwyższego komfortu użytkowania, lecz także zapewniać bezpieczeństwo.

Krok po kroku
Montaż miski ustępowej

Montaż miski ustępowej

Nawet w małej łazience muszą być zachowane wymagane dla komfortu odległości między urządzeniami i meblami.

Układanie glazury

Układanie glazury

Piękne płytki to ozdoba każdej ściany...

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy