West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Producenci
Vox
Zalety Paneli PVC

Zalety Paneli PVC

Panele boazeryjne PVC coraz bardziej zyskują na popularności, jako materiał służący do wykańczania wnętrz. Stanowią doskonałą alternatywę dla farb, tapet, tynków dekoracyjnych, czy płytek.

Zalety Paneli PVC:

- łatwy i szybki montaż, nie wymagający dodatkowych prac wykończeniowych ani użycia specjalistycznych narzędzi
- odporne na działanie wilgoci, pleśni i grzybów
- wyjątkowa trwałość i odporność na zarysowania
- estetyka, atrakcyjna i różnorodna gama dekorów
- nie wymagają specjalnej konserwacji, czy użycia specjalnych środków czyszczących
- stanowią dodatkową izolację termiczną i akustyczną
- możliwość zastosowania w różnorodnych, w tym narażonych na wilgoć pomieszczeniach, zarówno jako pokrycie ścian, jak i sufitów 
- w 100% nadają się do powtórnego przetworzenia 
- bezpieczne - trudnozapalne, posiadają certyfikaty ogniowe, wykonane bez użycia metali ciężkich (ołowiu i cyny)
- optymalna relacja jakości do ceny
Fot:Profile Vox
Panele boazeryjne PVC coraz bardziej zyskują na popularności, jako materiał służący do wykańczania wnętrz. Stanowią doskonałą alternatywę dla farb, tapet, tynków dekoracyjnych, czy płytek. Wciąż jednak niewiele osób dobrze zna ten produkt, a warto, bo posiada on wiele zalet.
 
Panele PVC marki Profile VOX mają postać desek, o różnych długościach – od 2600 do 6000 mm i szerokościach – 105, 250 i 330 mm. Deski panelowe powstają w procesie ekstruzji tworzywa PVC – powstaje w ten sposób panel o lekkiej komorowej konstrukcji. Samo tworzywo PVC (polichlorek winylu) jest najpowszechniej wykorzystywanym tworzywem sztucznym w budownictwie. Bardzo dobre właściwości techniczne tego materiału sprawdzają się przy produkcji profili elewacyjnych, okiennych, rynien, rur, profili na ogrodzenia, bramy, parapety, listwy przypodłogowe oraz właśnie paneli boazeryjnych.
 
Panele z PVC pod względem użytkowym znacznie przewyższają boazerię drewnianą a także inne rodzaje wykończeń. Do podstawowych zalet paneli należy zaliczyć przede wszystkim prosty i szybki montaż - produkt ten można śmiało zaliczyć do kategorii DIY-friendly. Same panele są bardzo lekkie i montuje się je na zasadzie pióro – wpust. System listew wykończeniowych pozwala na estetyczne wykończenie krawędzi przy podłodze i suficie, boków ściany i narożników oraz umożliwia łączenie paneli np. o różnych rodzajach dekoru.
Najczęściej panele układa się i mocuje na przygotowanym uprzednio stelażu z listew montażowych, ale można również kleić panele bezpośrednio do powierzchni ściany . Warto pamiętać, żeby stosować rekomendowane przez producenta kleje i postępować wg zaleceń instrukcji dotyczących montażu – nie każdy klej można wykorzystać do mocowania paneli PVC. 
Fot:Profile Vox
Właściwości materiału, z którego wykonane są panele, przekładają się bezpośrednio na wysoką trwałość produktu. Dzięki temu, panele PVC nie są wrażliwe na zarysowania, działanie wilgoci, pleśń, grzyby, nie korodują. Są również odporne na większość środków chemicznych wykorzystywanych w gospodarstwie domowym i trudnozapalne . Wykończenie ścian panelami poprawia izolację termiczną i akustyczną pomieszczeń.
 
Obecnie coraz częściej zwraca się uwagę na stosowanie zarówno w przemyśle jak i w gospodarstwach domowych rozwiązań ekologicznych, posiadających jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko naturalne. Panele PVC marki Profile VOX wpisują się także w ten trend. Produkowane są w zgodzie w europejskimi standardami REACH definiującym listę substancji i preparatów mających negatywny wpływ na zdrowie ludzkie i środowisko. W procesie produkcji paneli stosowane są przyjazne środowisku, bezołowiowe stabilizatory, gwarantujące zachowanie odpowiednich kształtów i wymiarów produktu. Dodatkowo panele PVC są produktem w całości nadającym się do powtórnego przetworzenia.
W branży wyposażenia wnętrz estetyka stanowi jedną z najistotniejszych cech produktów. I na tym polu panele PVC nie ustępują miejsca innym wykończeniom. Mnogość dekorów, od imitujących naturalny kamień i drewno po wzory abstrakcyjne i modernistyczne, w połączeniu z szeroką gamą zastosowań – można je stosować w każdym pomieszczeniu mieszkalnym lub gospodarczym począwszy od piwnicy a na poddaszu kończąc – daje niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Panele PVC doskonale sprawdzają się zwłaszcza w budynkach użyteczności publicznej i biurach, we wszystkich miejscach, które wymagają higienicznego, trwałego i niezawodnego rozwiązania. 
Podążając za trendami marka Profile VOX ciągle aktualizuje ofertę paneli wprowadzając nowe dekory. Kilka miesięcy temu na rynku pojawiły się kolekcje Linea (250 mm) i Cafe (330 mm), które spotkały się z dużym zainteresowaniem zarówno klientów jak i specjalistów z branży, co znalazło odzwierciedlenie w nagrodzie „Produkt Wykonawcy” (przyznawany przez jury złożone z przedstawicieli stowarzyszeń fachowców, rzemieślników oraz wykonawców )dla paneli Linea. Najnowszą propozycją marki Profile VOX jest kolekcja Exclusive (330 mm), którą tworzą dwa kolory Rustic dark i Rustic light. Nadruk na panelach idealnie imituje fakturę i kolory starego drewna. Kolekcja została pomyślana dla klasycznych aranżacji pomieszczeń w tzw. stylu angielskim, ale będzie też wyglądać bardzo atrakcyjnie, jako element kompozycji w nowocześnie urządzonym mieszkaniu. 
 
Warto zainteresować się kategorią produktów, jaka są panele PVC. To z pewnością nowoczesne, estetyczne, praktyczne i trwałe rozwiązanie, które można wykorzystać kreując niepowtarzalną atmosferę w naszych domach i mieszkaniach.

autor: Profile Vox
źródło: media,portal-prasowy.pl,Profile Vox
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Jak podkreślić piękno ceglanej ściany?

Jak podkreślić piękno ceglanej ściany?

Gdy zaczynamy pracę nad remontem domu, mieszkania czy nawet pomieszczenia gospodarczego, gdzie cechą charakterystyczną okazują się nieregularne mury i uwidocznione, ceglane fragmenty czy nawet całe powierzchnie ścian, niekoniecznie wskazane jest podejmowanie decyzji w sprawie naprawiania ścian "na gładko". Poszarpane, podniszczone, kruszące się mury także mogą wnosić wiele uroku i ciekawego wrażenia do przestrzeni aranżowanej na dowolny obiekt mieszkalny. Pokrywanie wszystkiego od razu grubą warstwą tynku i szpachlowanie "na gładko" wydaje się w tej sytuacji dużym uproszczeniem i działaniem na wskroś schematycznym.

Jak zamontować naklejki ścienne?

Jak zamontować naklejki ścienne?

Naklejki na ścianę są epokowym wynalazkiem francuskich projektantów. Dlaczego epokowym? Ano dlatego, że jest to genialne rozwiązanie do odświeżenia wnętrza mieszkania i to bez dużych nakładów finansowych (koszta są naprawdę znikome), bez dużego wysiłku czy ogromnej straty czasu. Naklejać wlepki może praktycznie każdy z nas. Każdy może tego dokonać samodzielnie, a ponieważ cały proces trwa od pół godziny, to jest to wyjątkowo szybkie zadanie.

Urządzamy mieszkanie dla singla

Urządzamy mieszkanie dla singla

Przy wchodzeniu w dorosłość i stawianiu pierwszych kroków ku stabilizacji, zaczynamy szukać własnego „M”. Często jeszcze bez zobowiązań i planów, decydujemy się na wybór kawalerki jako pierwszej, całkowicie swojej przestrzeni. Jak urządzić ją praktycznie i oryginalnie, jeśli ogranicza nas metraż?

Małe pomieszczenie i dużo dokumentów - czyli urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu.

Małe pomieszczenie i dużo dokumentów - czyli urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu.

Miejsce do pracy jest potrzebne niezależnie od metrażu domu czy mieszkania. Jak poradzić sobie z wydzieleniem odpowiedniego miejsca na biurko i szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych pism, umów oraz dokumentów? Na to oraz inne pytania odpowiedzą polscy specjaliści z branży wnętrzarskiej współpracujący z platformą Homebook.pl (www.homebook.pl).

Najwyższe na rynku – rozwiązania nie tylko do kamienic

Najwyższe na rynku – rozwiązania nie tylko do kamienic

Choć często zniszczone i zaniedbane, pozostają jednymi z bardziej atrakcyjnych przestrzeni mieszkalnych. Przestronne pokoje i wysokie ściany to większy komfort oraz dodatkowe możliwości aranżacyjne, nieosiągalne w ciasnych, niskich wnętrzach nowoczesnych blokowisk.

Krok po kroku
Gruntowanie powierzchni

Gruntowanie powierzchni

Gruntowanie powierzchni ma znaczenie, obniża chłonność i ogranicza koszty. To nic trudnego...

Montaż płyt gipsowo-kartonowych

Montaż płyt gipsowo-kartonowych

Montaż ścian z płyt kartonowo-gipsowych jest łatwy. Zobacz sam ...

Montaż płyt betonowych na ścianie

Montaż płyt betonowych na ścianie

Architektoniczne płyty betonowe w ostatnim czasie zyskały na popularności. Po produkty z betonu sięgają często osoby, dla których liczy się nowoczesny design wnętrza oraz naturalne, przyjazne środowisku materiały. Aktualnie asortyment płyt dekoracyjnych można znaleźć u producentów w wielu różnych kolorach, wzorach i wymiarach. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem jak krok po kroku wykonać montaż płyt dekoracyjnych na ścianie (fot. tralbet.pl).

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy