ComplexHouse
ComplexHouse
Jak efektownie i tanio urządzić wynajmowane mieszkanie.

Jak efektownie i tanio urządzić wynajmowane mieszkanie.

Inwestowanie dużych pieniędzy w remont mieszkania, które nie jest naszą własnością, nie ma sensu. Poza tym najczęściej właściciel wynajmowanego nam lokalu nie wyraża zgody na gruntowne remonty. Nie oznacza to jednak, że nie możemy nieco odświeżyć mieszkania i sprawić, że będzie ono przytulne i ładne. Możemy całkowicie odmienić wnętrze bez wykonywania kosztownych i czasochłonnych prac budowlanych. Odświeżenie ścian i podłóg nie zajmie nam wiele czasu i nie jest drogie. Jeśli w wynajętym mieszkaniu znajdują się już meble, możemy znacząco poprawić ich wygląd, stosując kilka sprytnych trików. Podpowiemy również, co zrobić, gdy zdecydujemy się na wynajem pustego mieszkania i nie chcemy kupować drogich i kłopotliwych w transporcie mebli.

Meble w wynajmowanym mieszkaniu.

W każdym mieszkaniu potrzebne są choćby podstawowe meble takie jak łóżko, stół, czy szafa na ubrania. Mieszkania pod wynajem mogą być puste lub umeblowane. Oba rozwiązania mają zarówno wady, jak i zalety. Sprawdź, jak poradzić sobie z aranżacją wnętrza wynajmowanego mieszkania w każdej z tych sytuacji:
 

1. Mieszkanie umeblowane.

Czasami osoby wynajmujące oferują lokale już wyposażone w te najbardziej niezbędne meble. Najczęściej są to mieszkania przeznaczone na wynajem studentom. Niestety zdarza się, że takie meble nam się nie podobają, a właściciel nie pozwala na ich wymianę.
Wówczas możemy nieco poprawić ich wygląd, aby czuć się w wynajmowanym mieszkaniu bardziej komfortowo. Niekiedy ogromną różnicę widać już po samym porządnym umyciu mebli i ich delikatnym odświeżeniu przy zastosowaniu popularnych i łatwo dostępnych środków do konserwacji mebli. Można wypróbować również naturalne domowe sposoby na poprawę wyglądu mebli takie jak przetarcie ich powierzchni mocnym naparem czarnej herbaty lub olejem roślinnym na przykład lnianym, lub słonecznikowym. Po takich zabiegach szafa, komoda, czy rama łóżka będzie czysta, nabierze ładniejszego kolorytu i blasku.
Dobrym pomysłem jest również wymiana gałek w szufladach, czy drzwiach szafki, jeśli pozwala na to sposób ich montażu. Zakup nowych gałek i uchwytów meblowych to niewielki koszt, a mogą one całkowicie odmienić oblicze starego mebla.
W przypadku przetartej lub w inny sposób zniszczonej powierzchni stołu, czy komody, warto pomyśleć o jej przykryciu na przykład obrusem, lub cienką płytą z pleksi, lub PCV. To bardzo praktyczne i tanie rozwiązania, które nie tylko zmasują niedoskonałości blatów, ale również pomogą wprowadzić do wnętrza lubiane przez nas desenie i kolory.
 

2. Mieszkanie nieumeblowane - sprawdź ofertę producenta mebli tapicerowanych RenMeb

W Polsce, w przeciwieństwie do wielu innych krajów, stosunkowo rzadko zdarza się, że mieszkania są wynajmowanie długoterminowo. Statystycznie najczęściej wynajem dotyczy kilku bądź kilkunastu miesięcy, rzadziej kilku lat. Rzadko kto decyduje się na zakup porządnych drogich mebli do nie swojego mieszkania. Po pierwsze jest to bardzo kosztowne, a po drugie podczas przeprowadzek przenoszenie takich mebli to nie lada wyzwanie.
Co więc zrobić, jeśli wynajęliśmy puste mieszkanie? Nie da się przecież żyć bez mebli. Trzeba gdzieś poukładać ubrania i schować najpotrzebniejsze sprzęty. Ponadto będzie nam potrzebny mebel do spania oraz blat lub stół służący do spożywania posiłków, nauki, czy pracy. Rozwiązań, z których możemy skorzystać, jest kilka.
Jeśli planujemy wynajmowanie danego lokalu nieprzerwanie przez kilka lat, wówczas warto zakupić choćby podstawowe umeblowanie. Pamiętajmy jednak, żeby wybierać meble jak najpraktyczniejsze, najlepiej wielofunkcyjne, a także lekkie łatwe w transporcie. Szukajmy niedrogich rozwiązań- dzięki temu nie poniesiemy większych strat, nawet jeśli meble ulegną uszkodzeniu podczas przeprowadzki.
Zamiast tradycyjnego łóżka z ramą, znacznie lepiej sprawdzi się funkcjonalna rozkładana kanapa. W nocy będzie ona pełniła funkcję sypialną, a w ciągu dnia wypoczynkową. Świetnym wyborem są także różnego rodzaju składane meble takie jak stoły, czy krzesła. Są lekkie, łatwe w transporcie, bardzo praktyczne i niedrogie.
Sprawdzą się także ażurowe meble metalowe lub rattanowe o lekkiej konstrukcji.
Z kolei, jeżeli planujemy wynajem jedynie na kilka miesięcy na przykład w czasie studiów, kursu doszkalającego, czy delegacji służbowej w innym mieście, wtedy nie warto inwestować w zakup mebli. Nie ma sensu ponosić wydatków, zwłaszcza jeśli wiemy, że nie będziemy w stanie zabrać ze sobą mebli podczas przeprowadzki.
W takim przypadku zainwestujemy jednie w proste i tanie rozwiązanie do spania. Może to być niedroga kanapa lub cieszące się coraz większą popularnością rozwiązanie w postaci zwijanego wygodnego materaca. Poza zapewnieniem sobie dobrego miejsca do spania nie musimy w zasadzie kupować żadnych mebli. Możemy te najpotrzebniejsze, jak stolik i siedziska wykonać samodzielnie niewielkim kosztem na przykład z używanych palet lub skrzynek drewnianych, których oferty bez problemu znajdziemy w Internecie.
Sprawdzą się również wszelkiego rodzaju wieszaki na ubrania na kółkach, czy przenośne zamykane na zamek błyskawiczny szafy na ubrania, które łatwo zdemontować i przewieść podczas przeprowadzki.
 

Jak nieinwazyjnie zmienić wystrój wynajmowanego mieszkania?

Jeśli właściciel na to pozwala, zawsze warto rozważyć pomalowanie ścian. Jest to proste i tanie, ale może wiele zmienić w wyglądzie wnętrza. Najlepiej pomalować ściany po prostu na biało, a jeśli są w innym kolorze to na ten sam kolor.
Z kolei, gdy podłoga jest zniszczona, lub nam się nie podoba, najlepszym wyjściem jest zakup niedrogiej wykładziny dywanowej.
Aby dobrze się czuć w wynajmowanym mieszkaniu, warto także nadać mu nieco bardziej osobistego charakteru. Dodatki w postaci obrazów, luster, dekoracyjnych poduszek, sprawią, że wnętrza nabiorą ciepła i przytulności.
O ile położenie na stole obrusu w ulubionym kolorze, a na kanapę ozdobnych poduszek i narzuty, oraz zawieszenie ładnych zasłonek z reguły nie nastręcza żadnych problemów, to już dekoracja ścian może okazać się nieco bardziej kłopotliwa. Prawdopodobnie w wynajętym mieszkaniu nie będziemy mogli wbić w ściany żadnych bolców ani gwoździ umożliwiających powieszenie obrazu, zdjęć, czy lustra. Warto więc poszukać innych rozwiązań.
Nasze ulubione duże obrazy, czy plakaty w antyramach możemy po prostu ustawić na podłodze lub stoliku zrobionym w palet drewnianych i oprzeć o ścianę. Jeśli chcemy zawiesić nieco mniejsze i lżejsze obrazki lub zdjęcia w niedużych ramach, wówczas na pomalowanej ścianie możemy przykleić taśmy rzepowe, które umożliwią bardzo proste i szybkie powieszenie i zdjęcie niewielkich obiektów dekoracyjnych. Nie jest to jednak rozwiązanie polecane na tapety, ponieważ może uszkodzić ich powierzchnię.
Bez żadnych obaw możemy nakleić taśmy rzepowe lub samoprzylepne haczyki na przykład na płytkach ceramicznych, lub panelach ściennych z PCV w łazience, czy kuchni, a także na szybach drzwi pokojowych. Tego typu wieszaki nie utrzymają bardzo ciężkich przedmiotów, ale bardzo dobrze się sprawdzą w przypadku typowych zastosowań jak na przykład powieszenie odzieży, ręczników, czy przyborów kuchennych.
Niesamowitą metamorfozę wnętrza możemy również uzyskać dzięki roślinom. Nie tylko będą one pięknie wyglądać, ale również mogą znacznie poprawić nasz nastrój i samopoczucie. Nie wybierajmy wymagających i delikatnych gatunków roślin, które nie lubią przeprowadzek, a także tych, które osiągają znaczne rozmiary, ponieważ ich gabaryty i ciężkie doniczki nie ułatwią nam transportu do innego mieszkania. Postawmy raczej na aromatyczne zioła w niewielkich lekkich plastikowych doniczkach. Są one niedrogie i łatwo dostępne. W dodatku nie tylko świetnie wyglądają, ale możemy z nich na bieżąco korzystać w kuchni. Sprawdzą się takie gatunki jak:
- bazylia zielona i purpurowa,
- tymianek,
- pietruszka,
- kolendra,
- melisa,
- mięta,
- oregano,
- majeranek,
- cząber.
Korzystajmy też jak najczęściej z kwiatów ciętych, które ożywią wnętrze i dodadzą mu uroku. Nie musimy nawet mieć wazonów. Wystarczy umieścić je w zwykłej szklance, słoiku, czy butelce po jakimś produkcie spożywczym.
 
Nawet w najmniejszym wynajętym mieszkaniu możemy stworzyć przyjazne wnętrze, w którym będzie czuć się dobrze. Niezależnie od tego, na jak długo planujemy wynajem mieszkania, warto zadbać o jego wystrój. Nawet jeśli spędzimy w nim zaledwie kilka tygodni, możemy stworzyć sobie przytulną namiastkę domu, gdzie bez problemu odpoczniemy, przechowamy swoje ubrania, zjemy posiłek, pouczymy się lub popracujemy.
autor: infobud.pl
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Powrót stylu industrialnego w nowoczesnym projektowaniu wnętrz

Powrót stylu industrialnego w nowoczesnym projektowaniu wnętrz

Industrialna elegancja Od wielu lat bezustanną popularnością cieszy się styl industrialny, choć pierwszą młodość przeżywał już stosunkowo dawno, bo w latach 60. i 70. XX, gdy z powodu recesji upadło sporo fabryk, a zwolnione przestrzenie przemysłowe stały się niezwykle tanie, to teraz gdy coraz większą popularność zyskuje minimalizm i ideologia zero waste (bez odpadów) wraca on do kanonu nowoczesnych projektantów.

Less is more, czyli styl skandynawski

Less is more, czyli styl skandynawski

Styl skandynawski od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jasne, przestronne, nieco sterylne wnętrza stanowią obiekt pożądania wielu z nas. Oszczędność i prostota daje nam wrażenie ładu i czystości, a dodatkowo idealnie wpisuje się w tak popularną dzisiaj ideę minimalizmu. To właśnie prostota, oszczędność detali przy jednoczesnym postawieniu na funkcjonalność sprawia, że styl skandynawski nie wychodzi z mody. Jeżeli chcemy, żeby otaczająca nas przestrzeń była jasna, harmonijna, stylowa i jednocześnie komfortowa, powinniśmy rozważyć wykorzystanie elementów tego designu przy najbliższym remoncie mieszkania.

Szampańska zabawa, którą przygotujesz w domu

Szampańska zabawa, którą przygotujesz w domu

Strzelające korki szampanów, postaci ukryte za zdobionymi maskami, zewsząd dobiegający blask złotych dodatków, opadające konfetti i otulające nas kolorowe piórka - każdy choć raz marzył, aby znaleźć się w Rio de Janeiro podczas karnawałowej nocy lub na wielkim balu w iście hollywoodzkim stylu. Nie musimy wyjeżdżać do odległych miejsc, aby zasmakować szampańskiej zabawy – możemy urządzić ją w domu. Od zrealizowania naszych marzeń mogą powstrzymać nas tylko chęci, wszelkie najpotrzebniejsze dodatki przygotowało dla nas Bonami.pl. Ekspert klubu zakupowego – Dorota Jaguś – podpowie jak najlepiej stworzyć upragnione przyjęcie.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy