ComplexHouse

Budma - kreowanei przestrzeni

Budma - kreowanei przestrzeni
W jaki sposób kreować przestrzeń i budynki tak, aby z czasem kształtowały one nas samych? Na to pytanie odpowiedzi zostaną udzielone podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA, które trwają od 11 do 14 marca 2014 roku. 
O architekturze jako istotnym elemencie naszego otoczenia świadczy choćby fakt, że największe i najważniejsze w Polsce targi budownictwa BUDMA zyskały rozszerzoną nazwę – Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury. Nie jest to żadna nowość, ale chęć jeszcze wyraźniejszego podkreślenia architektury jako niezwykle ważnej części całego procesu budowlanego. W ramach Forum Architektury kontynuowany będzie projekt Strada di Architettura, specjalnej ścieżki zwiedzania dla architektów i projektantów, służącej m.in. do pokazania bezpośredniego powiązania pomiędzy twórcami architektury, a producentami materiałów budowlanych. W połączeniu z licznymi debatami, konferencjami i spotkaniami z autorytetami architektury, Strada di Architettura to obowiązkowy punkt zwiedzania targów BUDMA dla każdego architekta. Tradycyjnie już, podczas targów będzie można spotkać się z gwiazdą światowej architektury. Tym razem przed szerokim audytorium, swoją wizję kształtów architektonicznych otaczającej nas rzeczywistości przedstawi fiński architekt, Prezes Fińskiego Stowarzyszenia Architektów, Przewodniczący Jury International Architecture Awards z 2009 – Rainer Mahlamäki. Znany z takich realizacji jak np. budynku Muzeum Lasu w fińskim rejonie Punkaharju, Biblioteki Miejskiej w Vaasa, ale przede wszystkim Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Gościem BUDMY będzie również określający siebie mianem architekta działającego na skraju architektury, wzornictwa i sztuki, projektant Domu Kereta, jednego z najwęższych domów na świecie, Jakub Szczęsny
 
Dobre miasta to takie, w których mieszkańcom żyje się dobrze. To zrównoważony rozwój, przyjazny transport publiczny, wysoka jakość przestrzeni publicznych – powiedział Vincent Guallart, architekt miasta Barcelona.
Powyższe hasła są jak mantra dla współczesnych badaczy rozwoju ośrodków miejskich, dziennikarzy, architektów, urbanistów. Rzeczywistość w wielu przypadkach odbiega jednak znacznie od idei miasta przyjaznego, gdzie architektura powstaje przede wszystkim z myślą o ludziach, o tym aby służyła jak najbardziej funkcjonalnie, wyznaczając w pewnym sensie jakość życia mieszkańców. W jaki sposób kreować przestrzeń i budynki tak, aby z czasem kształtowały one nas samych? Na to pytanie odpowiedzi będzie można szukać podczas targów BUDMA gdzie stworzona zostanie specjalna przestrzeń pt. „Uzdrawianie architektury” organizowana przez wydawnictwo RAM, wydawcę magazynu „Architektura&Biznes”. W ramach przestrzeni proponowana jest również debata, która ma na celu pobudzenie dyskusji na temat kondycji przestrzeni publicznej zurbanizowanych zespołów takich jak osiedla, małe i duże miasta z udziałem wybitnych specjalistów z dziedzin techniki i technologii służących realizacji współczesnej architektury i urbanistyki.
Jak pogodzić wymogi współczesnej technologii organizacji pracy czy ekonomi z wymaganiami humanitarnymi, przyjaznymi człowiekowi, warunkom pracy? Tak sformułowane pytanie zostanie postawione uczestnikom konkursu „Uzdrawianie Architektury – open space w obiektach publicznych i usługowych”. Przed nimi zatem wymagający temat, który powinien być rozpatrywany w kontekście obiektów takich jak np. galerie handlowe, banki czy biurowce, które często nie zapewniają zdrowych warunków do pracy ludzi i wpływającymi negatywnie na psychiczną sferę pracowników. 
 
Strefa Testów – to tutaj każdy ze zwiedzających będzie miał okazję własnoręcznie przetestować urządzenia i materiały budowlane i dowiedzieć się o najlepszym sposobie ich zastosowania pod okiem specjalistów. Ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się Strefa Testów w poprzedniej edycji targów skłoniło organizatorów do znacznego powiększenia powierzchni strefy, która w tym roku zaprezentuje ofertę zdecydowanie większej liczby wystawców w pawilonie nr 2 (ponad 3 krotnie większa ekspozycja w stosunku do ubiegłej edycji targów BUDMA).
 
Istotnym elementem bloku targów BUDMA targów jest również jedyna w Polsce ekspozycja produktów i oferty firm zajmujących się tematyką infrastruktury sportowej. Targi CBS – Budownictwo Sportowe i Rekreacyjne, bo o nich mowa, skierowane są głównie do przedstawicieli samorządów terytorialnych oraz inwestorów, którzy planują budowę czy też modernizacje obiektów sportowych od boisk piłkarskich poprzez baseny, parki sportowe lub place zabaw. Szeroka oferta wystawców targów CBS to znakomita okazja aby w jednym miejscu i czasie zapoznać się z najnowszymi trendami oraz technologiami obowiązującymi w zakresie budownictwa sportowego. To właśnie podczas targów CBS będzie można porównać oferty kilkudziesięciu najbardziej liczących się w tym sektorze firm, a także nawiązać bezpośredni kontakt z ich przedstawicielami i rozwijać sportową mapę Polski.
 
Coraz szersze spektrum możliwości wykorzystania surowca, który dzięki swojej nieprzeciętnej uniwersalności, daje wręcz nieograniczone możliwości zastosowania - tak pokrótce można scharakteryzować Targi Branży Szklarskiej GLASS. W nowoczesnych wnętrzach szkło stanowi istotny element aranżacji i wyposażenia. Samoczyszczące się fasady, ograniczenie zużycia energii, ochrona przed włamaniem, czy po prostu zredukowanie hałasu to tylko kilka przykładów – dzisiejsze technologie produkcji i obróbki szkła pozwalają na wiele. O tym jak zostanie wykorzystane decyduje w obecnych czasach już tylko wyobraźnia projektanta czy też architekta, a najnowsze propozycje branży szklarskiej, skierowane między innymi właśnie do nich, będzie można zobaczyć w ramach bloku targów BUDMA.
 
Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA
INSPIRACJE * BUDOWA * REMONT 
Poznań, 11-14 marca 2014 r.
 
źródło: http://www.forumbranzowe.com
Oceń:
Podziel się:
Krok po kroku
Układanie glazury

Układanie glazury

Piękne płytki to ozdoba każdej ściany...

Montaż za pomocą kołków rozporowych

Montaż za pomocą kołków rozporowych

Montaż półek, szafek, dekoracji ściennych czy innych elementów wystroju pomieszczeń za pomocą kołków rozporowych nie wydaje się zadaniem trudnym.

Jak krok po kroku dokonać renowacji drewnianych drzwi?

Jak krok po kroku dokonać renowacji drewnianych drzwi?

Kiedy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego, nierzadko czeka nas sporo pracy, zanim dopasujemy jego aranżację do naszego gustu. Nie musimy jednak wydawać dużo pieniędzy na wymianę wszystkich elementów, żeby uzyskać zadowalający efekt. Jednym ze sposobów na niedrogą metamorfozę jest renowacja drewnianych drzwi wewnętrznych. Jak krok po kroku je odnowić?

Układanie terakoty

Układanie terakoty

Praktyczne ABC układania płytek podłogowych...

Montaż płyty gipsowo - włóknowej

Montaż płyty gipsowo - włóknowej

Płyty gipsowo-włóknowe są uniwersalnymi płytami budowlanymi dźwięko-, ognio- i wilgocioodpornymi, które charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną.

Artykuły
Piec chlebowy ogrodowy

Piec chlebowy ogrodowy

Entuzjastów własnoręcznie pieczonego chleba przybywa. Najlepiej smakuje ten, upieczony tradycyjnie, w piecu. Warto zatem zadać sobie trud i zbudować w ogrodzie własny piec. To nie jest trudne. Na początek, trzeba przemyśleć jego konstrukcję, usytuowanie oraz dobrać odpowiednie materiały.

Detal indywidualista

Detal indywidualista

O charakterze łazienki decydują szczegóły. Warto postawić zatem na detale, które nadadzą jej indywidualny charakter i nietuzinkowy wygląd. Ważne jest, aby przy ich doborze nie przesadzić z ilością i różnorodnością,bo szczegóły powinny podkreślać styl wnętrza, a nie dominować.

Zimowe konserwacje

Zimowe konserwacje

Jakie czynności podjąć, aby po roztopach nasze podwórko nie przypominało pobojowiska? Temperatury poniżej zera, śnieg i lód potrafią być niezwykle destrukcyjnym czynnikiem, ale istnieje kilka sprawdzonych sposobów na walkę z zimą. Oto kilka z nich.

Baterie nablatowe Grupa Armatura-stylowe rozwiązania.

Baterie nablatowe Grupa Armatura-stylowe rozwiązania.

W aranżacji łazienki stawiamy na nowe rozwiązania, które podnoszą komfort użytkowania oraz dodają wnętrzu elegancji. Stylowa ceramika i eleganckie dodatki tworzą niepowtarzalny klimat ekskluzywnego salonu kąpielowego.

Jaka armatura do małej łazienki?

Jaka armatura do małej łazienki?

Łazienka o małej powierzchni powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych i dopasowanej do nich armatury.

Galerie & filmy
Farba z dodatkiem Teflon® surface protector.
Farba z dodatkiem Teflon® surface protector.

Farba z dodatkiem Teflon® surface protector.

Jak prawidłowo malować emulsją MAGNAT - Film instruktażowy malowanie ścian
Jak prawidłowo malować emulsją MAGNAT - Film instruktażowy malowanie ścian

Jak prawidłowo malować emulsją MAGNAT - Film instruktażowy malowanie ścian

Pilarki spalinowe Stiga
Pilarki spalinowe Stiga

Pilarki spalinowe Stiga

Uszczelnianie łazienek
Uszczelnianie łazienek

Film instruktażowy Sopro przedstawiający fachowe uszczelnianie łazienki przy wykorzystaniu systemu produktów Sopro. Część 1 filmu obejmuje informacje o zagrożeniach wynikających z braku wykonania uszczelnienia łazienek, wyznaczanie stref mokrych, gruntowanie ścian i podłogi oraz uszczelnianie ścian i podłogi. Więcej informacji na www.sopro.pl . Zastosowane produkty: szpachla wyrównawcza z trasem Sopro AMT 468; koncentrat gruntujący do podłoży chłonnych Sopro GD 749; grunt głęboko penetrujący Sopro GP 263; elastomerowa uszczelka ścienna Sopro EDMW 081; elastomerowa uszczelka podłogowa Sopro EDMB; elastomerowy narożnik uszczelniający Sopro EDE; uszczelniająca masa przeciwwilgociowa Sopro FDF 525; jednoskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca Sopro DSF 523; taśma uszczelniająca Sopro DBF 638.

AL-KO konewka akumulator. Aquatrolley A300
AL-KO konewka akumulator. Aquatrolley A300

AL-KO konewka akumulator. Aquatrolley A300

Beton Architektoniczny - film instruktażowy
Beton Architektoniczny - film instruktażowy

Beton Architektoniczny - film instruktażowy