Ogród - archiwum
Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego
Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.
Kärcher jest eko
Różnorodność jest jedną z licznych zalet urządzeń wysokociśnieniowych Kärcher, który oferuje nie tylko modele w różnych klasach wydajności, ale także osobne linie produktów. Każda linia urządzeń została oparta na indywidualnych założeniach, biorących pod uwagę specyficzne potrzeby klientów.
Jak zbudować grill-YTONG podpowiada
Słoneczna pogoda zachęca do spędzania jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Jednym z ulubionych miejsc do wypoczynku jest przydomowy ogród, a nic tak nie smakuje jak jedzenie na świeżym powietrzu. A co najlepiej integruje? Oczywiście, spotkanie z przyjaciółmi przy grillu.
Warte zachodu-nawierzchnie z kostki brukowej
Efektowna, powszechnie dostępna, niezbyt droga, przyjazna środowisku i użytkownikowi. To ona - kostka brukowa. Niezastąpiona na wielu skwerach, podwórkach i ogrodach.
Renowacja drewna po zimie
Za oknami coraz częściej pokazuje się słońce, topnieją śniegi, podnosi się temperatura. To ewidentne znaki, że powoli nadchodzi wiosna. Czas więc ocenić, jakich zniszczeń w naszym ogrodzie dokonała zima.
Posadzka wśród zieleni
W ogrodzie sprawdza się każda forma wypoczynku: i czynny, i bierny. Sprzyja też życiu towarzyskiemu, czy chodzi o grill, czy o bardziej wystawne garden-party.
Pomysł na gabion.
Jak wykorzystać ozdobne kamienie w aranżacjach architektury ogrodowej? Idealnym pomysłem mogą okazać się gabiony, za pomocą których stworzymy wiele różnorodnych elementów dekoracyjnych.
Pieniądze leżą w ... ogrodzie
Sprzedaż nieruchomości to dla wielu nie lada problem. Rynek wtórny obfituje w interesujące oferty, dlatego też sprzedający starają się uatrakcyjnić swoje propozycje tak, by przykuć uwagę potencjalnych nabywców i sprzedać nieruchomość w dobrej cenie.
Piec chlebowy ogrodowy
Entuzjastów własnoręcznie pieczonego chleba przybywa. Najlepiej smakuje ten, upieczony tradycyjnie, w piecu. Warto zatem zadać sobie trud i zbudować w ogrodzie własny piec. To nie jest trudne. Na początek, trzeba przemyśleć jego konstrukcję, usytuowanie oraz dobrać odpowiednie materiały.
Ogrodzenie po okresie zimowym
Ogrodzenie posesji to stały element naszego najbliższego otoczenia. Powinno zapewniać bezpieczeństwo, ale i estetycznie wyglądać - stanowi przecież swoistą wizytówkę działki.
Moje małe królewstwo
Wyrafinowany styl, wygoda i przestronność to podstawowe zalety odróżniające rezydencję od zwykłego domu. Widać to także w jej otoczeniu. Starannie dobrana zieleń podkreślona ścieżkami i tarasami mówi równie dużo o stylu i prestiżu miejsca co perfekcyjnie urządzone wnętrza.
Mała architektura ogrodowa.
Altany, trejaże, artystyczne rzeźby i instalacje? Czemu nie! Idealny ogród to nie tylko odpowiednio dobrana kompozycja roślin, lecz także pomysłowa mała architektura.
Koniec lata w ogrodzie ...
Często z aranżacją ogrodu czekamy do wiosny, chociaż szereg prac można wykonać jeszcze przed zimą. Montując już teraz ogrodzenie, oświetlenie czy robiąc chodnik prowadzący do wiaty z drewnem kominkowym zadbamy o to, by zimą czuć się bezpiecznej i nie brodzić w błocie. Wystarczy wszystko dokładnie zaplanować, aby zakończyć prace jeszcze przed pierwszymi przymrozkami.
Ekologiczna architektura w ogrodzie.
Ławka, pergola, chodnik, ogrodzenie… to nieodzowne elementy architektury ogrodowej. Ich odpowiedni układ oraz dobór materiałów potrzebnych do budowy mogą sprawić, że nasz ogród będzie nie tylko piękny, ale także trwały.
Czas na wiosenne porządki w domu i ogrodzie.
Wiosna to idealny czas na odnowienie domu i porządki na działce. Warto sprawdzić, czy niskie zimowe temperatury nie uszkodziły elewacji budynku oraz chodników i podjazdów. Sezon wiosenny to także czas prac w ogrodzie, dlatego planując np. wycinkę drzewa, dowiedzmy się jak zrobić to zgodnie z prawem.
Czar wiosny-czar ogrodów.
Zima, zima i po zimie.. Za oknem coraz bardziej kolorowo i wesoło, więc najwyższy czas zabrać się za urządzanie i upiększanie. Bynajmniej, mowa tutaj nie tylko o salonach, sypialniach czy łazienkach. Wiosną, na szczególną uwagę zasługuje także zewnętrzne otoczenie naszych czterech kątów, więc zadbajmy o to by ogród stał się oryginalną ozdobą domu.
Ażurowy kompostownik ogrodowy.
Wiosna to czas na prace ogrodowe. Aby rośliny dobrze rosły, należy zapewnić im nawożenie. Prostym i tanim sposobem na uzyskanie naturalnego nawozu jest kompostowanie. Zbudowany własnoręcznie kompostownik zapewni nawozowi odpowiednie składowanie, zabezpieczając go przed wiatrem i wysuszeniem.
Impregnujemy i malujemy drewno w ogrodzie cz.2
Często decydujemy się na budowę drewnianego ogrodzenia, altany, parawanów, czy też zakup drewnianych mebli ogrodowych. I słusznie, bo drewno, to wyjątkowo wdzięczny materiał o niesamowitych walorach estetycznych. Musimy jednak pamiętać, że jego trwałość i piękny wygląd przez długi czas zależą od regularnych zabiegów impregnacyjnych i pielęgnacyjnych.
Impregnujemy i malujemy drewno w ogrodzie cz.1
Przydomowy ogród, czy działka za miastem to miejsca, w których zazwyczaj wypoczywamy po ciężkim tygodniu spędzonym w pracy. Nic więc dziwnego, że urządzamy te miejsca w taki sposób, by korzystanie z nich sprawiało nam możliwie największą przyjemność...
Czym ogrodzić posesję
Ogrodzenie kute czy systemowe? Klasyczna siatka, a może kamienny gabion? Każde rozwiązanie, na które zdecydujemy się wokół naszej posesji, ma swoje wady i zalety.
Dekoracyjny potencjał kamienia.
Choć to jeden z najstarszych materiałów budowlanych, to wciąż cieszy się niesłabnącym uznaniem architektów i projektantów. Mowa oczywiście o kamieniu. Oto kilka powodów, z uwagi na które powinniśmy przyjrzeć mu się z bliska.
Narzędzia malarskie – specjaliści od ścian.
Malowanie ścian to wbrew pozorom poważne przedsięwzięcie, które wymaga określonej wiedzy na temat stosowanych technik, farb czy narzędzi.
Zimowe malowanie?
Powszechnie uważa się, że prac malarskich nie należy przeprowadzać zimą. Wbrew pozorom we wnętrzach możemy sporo zrobić nawet dziś.
Przewodnik po malowaniu ścian i sufitów.
Samodzielne pomalowanie mieszkania może być naprawdę proste, jeśli tylko dobrze je zaplanujemy. Wystarczy poświęcić na to 15 minut.
Ochrona i malowanie drewna
Nie należy malować drewna zniszczonego lub zabrudzonego.
Galerie & filmy
Koszenie, przycinanie,wertykulacja oraz recycling.
Koszenie, przycinanie,wertykulacja oraz recycling.
Izolacje bitumiczne
Film instruktażowy Sopro przedstawiający fachowe nakładanie izolacji bitumicznych na fundamenty i ściany piwnic wykonane z bloczków betonowych lub lanego betonu. Część 1 filmu dotyczy przygotowania podłoża pod naniesienie uszczelnienia bitumicznego. Więcej informacji na www.sopro.pl . Zastosowane produkty: szpachla wyrównawcza z trasem Sopro AMT 468; jednoskładnikowa, elastyczna zaprawa uszczelniająca Sopro DSF 523; bitumiczny podkład gruntujący Sopro KDG 751; bitumiczna masa uszczelniająca Sopro KSP 652; dwuskładnikowa, bitumiczna masa uszczelniająca Sopro KD 754; taśma bitumiczna do dylatacji Sopro KDB 756.