West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Producenci
crh klinkier
libet
Sopro
bruk-bet
Zapytaj eksperta

Jeśli masz pytania lub wątpliwości, skorzystaj z możliwości zadania pytania bezpośrednio ekspertowi firmy. Gwarantujemy odpowiedź na Twoje pytanie w ciągu klilku dni.

Warte zachodu-nawierzchnie z kostki brukowej

Warte zachodu-nawierzchnie z kostki brukowej

Efektowna, powszechnie dostępna, niezbyt droga, przyjazna środowisku i użytkownikowi. To ona - kostka brukowa. Niezastąpiona na wielu skwerach, podwórkach i ogrodach.

 

 
 
fot.Libet
Gdy budowa naszego wymarzonego domu zbliża się ku końcowi lub gdy właśnie chcemy odświeżyć wizerunek nieco starszego budynku, warto pomyśleć również o jego otoczeniu. Wówczas kostka brukowa okazuje się idealnym materiałem dzięki któremu aranżacja otoczenia zyskuje na estetyce i funkcjonalności. 
 
Trwała i stylowa
Dzięki nowoczesnym technologiom obróbki betonu z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się wytrzymała i niczym nie odbiegająca urodzie naturalnej skały, betonowa kostka brukowa. Jako materiał trwały, a jednocześnie uniwersalny, wpisała się ona już na stałe w polski krajobraz. Nieobojętni na jej wdzięki są też projektanci i architekci. Coraz częściej dostrzegają jej doskonałe walory estetyczne i użytkowe. Dzięki niej nawierzchnie alejek, podjazdów i tarasów są nie tylko trwałe, ale również stylowe. 
 
fot.Libet
Same plusy
Niewątpliwą zaletą kostki brukowej są jej ogromne możliwości aranżacyjne. Bez problemu możemy dopasować ją do charakteru i stylu naszej posesji, gdyż różnorodność wzorów i barw jest coraz bogatsza. Jest doskonałym rozwiązaniem zarówno na podjazd, parking przydomowy, taras, jak i ścieżki w ogrodzie oraz opaskę przydomową. Co więcej, różne rodzaje kostki można często łączyć ze sobą w jednej nawierzchni. 
 
Nie bez znaczenia jest również to, że jej ułożenie często nie wymaga zaangażowania ciężkiego sprzętu. Wystarczy kilkuosobowa grupa wyposażona w jedno urządzenie do zagęszczania i drugie do cięcia. Mimo, że nawierzchnia zbudowana z kostki brukowej jest bardzo trwała, to jeśli wystąpi konieczność wykonania prac ziemnych, kostkę można łatwo zdemontować, a następnie wbudować ponownie. Prawidłowo ułożona nawierzchnia gwarantuje też przepływ wód opadowych do gruntu, eliminując tworzenie się kałuż. 
 
Do wszystkich jej zalet trzeba dodać i tę - atrakcyjna (w stosunku do kamienia naturalnego) cena. Wyjątkowo piękną kostkę szlachetną można kupić już za ok. 40 zł za metr kwadratowy. Jest też łatwo dostępna na terenie całego kraju.
 
fot.Libet
Doceniona przez ekspertów
Specjaliści z dziedziny budownictwa uważają, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat nie będzie lepszego, tańszego i bardziej różnorodnego materiału do pokrycia nawierzchni niż kostka brukowa. 
Jej cechy sprawiają, że coraz częściej można spotkać wykonane z niej powierzchnie zarówno wokół prywatnych domów, jak i obiektów użyteczności publicznej. Ma na to wpływ również ogromny postęp, jaki dokonał się w produkcji i asortymencie elementów brukarskich. 
 
Obecnie można dobrać odpowiedni rodzaj kostki brukowej do każdego stylu budynku i posesji. Kostki dostępne są w niezwykle bogatej gamie kolorystycznej - od jasnych piaskowych barw, poprzez ciepłe ceglane odcienie, aż po chłodne ciemne szarości. Wszystko zależy jedynie od pomysłu i fantazji projektanta i inwestora. 
 
Czy wiesz, że…
Polska, zaraz po Niemczech, zajmuje drugie miejsce na rynku kostki brukowej. Przyczyniła się do tego ogromna popularność, jaką od samego początku cieszył się w naszym kraju ten materiał nawierzchniowy.
autor: nota bene,Libet
źródło: media,portal-prasowy.pl,Libet
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Pieniądze leżą w ... ogrodzie

Pieniądze leżą w ... ogrodzie

Sprzedaż nieruchomości to dla wielu nie lada problem. Rynek wtórny obfituje w interesujące oferty, dlatego też sprzedający starają się uatrakcyjnić swoje propozycje tak, by przykuć uwagę potencjalnych nabywców i sprzedać nieruchomość w dobrej cenie.

Moje małe królewstwo

Moje małe królewstwo

Wyrafinowany styl, wygoda i przestronność to podstawowe zalety odróżniające rezydencję od zwykłego domu. Widać to także w jej otoczeniu. Starannie dobrana zieleń podkreślona ścieżkami i tarasami mówi równie dużo o stylu i prestiżu miejsca co perfekcyjnie urządzone wnętrza.

SOPRO - najlepsze systemy do kostki brukowej

SOPRO - najlepsze systemy do kostki brukowej

Nawierzchnie brukowe z zastosowaniem rozwiązań systemowych firmy Sopro

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy