West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Producenci
Termo Organika
Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !
Nowa ustawa mająca obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku jest bardziej restrykcyjna niż dotychczasowa. Zakłada zwrot VAT tylko dla nielicznych z odpowiednim wiekiem i metrażem domu. Obowiązujące obecnie prawo pozwala remontującym dom odliczyć około 15 tys. złotych, a budującym nawet do około 35 tys. złotych. Kupując np. styropian oraz inne niezbędne materiały do ocieplenia ok. dwustumetrowego domu można liczyć na zwrot nawet kilku tysięcy złotych. Dotychczas oddawany w części inwestorom VAT ma wesprzeć nowy program pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania dla młodych ludzi. 
 
Chcesz ocieplać, nie zwlekaj 
 
Zwrot VAT za materiały budowlane, w tym za najpopularniejszy izolator jakim jest styropian, nadal przysługuje zarówno osobom ocieplającym nowo budowany dom, jak również termomodernizującym już użytkowany budynek. Zgodnie ze statystykami z lat ubiegłych, do odzyskania w skali kraju jest około miliarda złotych. Ocieplenie ścian zewnętrznych domu przy obecnych cenach energii to najbardziej racjonalna inwestycja związana z budownictwem. Najlepszą ochronę cieplną budynku daje zastosowanie pasujących do siebie styropianów, tynków, gruntów, farb i klejów pochodzących od jednego producenta. "Według wielu ekspertów „System ociepleń Termo Organika” to najlepsze kompletne ocieplenie na rynku - mówi Krzysztof Krzemień, dyrektor techniczny Termo Organiki - Ci, którzy chcą skorzystać ze zwrotu VAT za materiały budowlane na termomodernizację, powinni się jednak pospieszyć. 
 
Osoby, które chcą odzyskać część wydatków poniesionych na kupno materiałów budowlanych, muszą skrupulatnie gromadzić faktury. Wnioski o zwrot podatku można przygotować samemu luz z pomocą doradcy podatkowego. W średniej wielkości mieście jest to wydatek rzędu 100 zł. 
 
Jak otrzymać zwrot? 
 
- Na początek złóż wniosek 
Zwrot podatku VAT następuje na wniosek (VZM-1) osoby fizycznej, złożony w urzędzie skarbowym właściwym ze względu na miejsce zamieszkania. Wniosek może być złożony tylko raz w roku ze względu na liczbę inwestycji. Limity kwoty zwrotu dotyczy okresów pięcioletnich, liczonych od daty złożenia pierwszego wniosku. Ustawodawca przewidział składanie wniosków przez małżonków, mogą to zrobić wspólnie lub odrębnie. Jeżeli składają odrębne wnioski do różnych urzędów skarbowych, zobowiązani są powiadomić o tym fakcie urząd drugiego małżonka. 
 
- Dokumenty jak zwykle ważne 
Do wniosku inwestor musi załączyć: 
- pozwolenie na budowę, jeżeli inwestycja wymaga takiego pozwolenia, a w przypadku remontu dokument potwierdzający tytuł prawny osoby fizycznej do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, którego remont nie wymaga pozwolenia na budowę; 
- faktury na budowę, jeżeli inwestycja wymaga takiego pozwolenia, a w przypadku remontu dokument potwierdzający tytuł prawny osoby fizycznej do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego, którego remont nie wymaga pozwolenia na budowę; 
- faktury dokumentujące poniesione wydatki. 
 
- Pewne pieniądze 
Urząd skarbowy w ciągu czterech miesięcy od dnia złożenia wniosku wydaje decyzję o zwrocie VAT i określa kwotę, która zostaje wypłacona w terminie 25 dni od dnia doręczenia decyzji. Jeżeli prawidłowość złożonego wniosku nie budzi wątpliwości, wówczas urząd skarbowy wydaje decyzję o zwrocie VAT i określa kwotę, która zostaje wypłacona w terminie 25 dni od dnia doręczenia decyzji. 
 
W ostatnich latach średnia kwota zwrotu VAT za materiały budowlane wynosiła ok. 2 tys. złotych. Maksymalnie inwestorzy mogli liczyć nawet na sumę 35 tys. zł. Jest zatem o co walczyć!
źródło: www.influent.pr
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.

Zapobieganie pożarom budynków

Zapobieganie pożarom budynków

Izolacje będą odgrywały coraz ważniejszą rolę ze względu na rosnące wymagania efektywności energetycznej budynków i instalacji. Grube warstwy izolacyjne mogą znacznie zwiększyć obciążenie ogniowe budynku, stąd też wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo pożarowe w całym budynku.

Elewacja na lata

Elewacja na lata

Fasada budynku pełni rolę wizytówki. Często zdarza się jednak tak, że na jej powierzchni pojawiają się zacieki, plamy lub uległa ona poważnym uszkodzeniom. Jak zatem dbać o elewację?

Spoinowanie w łazienkach i kuchniach - systemy SOPRO

Spoinowanie w łazienkach i kuchniach - systemy SOPRO

Rodzaje i sposoby kładzenia fug w łazienkach i kuchniach na ścianach i podłogach.

Basen kąpielowy - z systemem SOPRO

Basen kąpielowy - z systemem SOPRO

Trudny przypadek posadowienia i uszczelnienia basenu kąpielowego.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy