ComplexHouse
ComplexHouse
Na temat posadzek przemysłowych nie padło jeszcze ostatnie słowo

Na temat posadzek przemysłowych nie padło jeszcze ostatnie słowo

Pomysł jest wykorzystywany od wielu lat, dziesięcioleci, a nawet wieków. Jednak nowoczesne posadzki przemysłowe zyskały nową jakość. Nową jakość i otoczenie. Wprowadzane ulepszenia materiałowe w połączeniu z pomysłowym designem dały nowe możliwości. Posadzki przemysłowe betonowe technologia wykonania i stworzony wyraz artystyczny idą tutaj w parze, a posadzki trafiły z hal produkcyjnych do budynków mieszkalnych.
Jak zrobić gładką posadzkę betonową?
 
Posadzki przemysłowe betonowe wykonuje się tradycyjnie. Rozpoczyna się od wylania płyty posadzkowej. Zwykle ta część jest zbrojona. Używa się do tego mat zbrojeniowych. w zależności od tego, jakie obciążenia ma przenosić nawierzchnia, maty wykonane są z różnych materiałów, od elastycznych włókien po stal nierdzewną. Różnią się też grubością włókien. Na tak przygotowane podłoże nanosi się kolejną warstwę stabilizującą nawierzchnię. Posadzka betonowa utwardzana powierzchniowo na szczycie struktury posiada warstwę wykonaną z suchego komponentu, który zostaje wtarty w podłoże. Efekt tego zabiegu jest zaskakujący. Po związaniu i wyschnięciu nawierzchnia nabiera barwy i zaplanowanej faktury. Może upodobnić się na przykład do struktury marmuru. Zmieniają się również jej właściwości. Staje się odporna na ścieranie i pylenie. Warstwa powierzchniowa czyni też strukturę posadzki odporną na penetrację substancji chemicznych. Smary i oleje nie mają szansy przeniknąć tej szczelnej powłoki.
 
W zależności od asortymentu można wcześniej zaplanować klasę ścieralności posadzki. I tak w zależności od miejsca zastosowania można użyć:
– wersji podstawowej z mineralną bazą i kolorowym utwardzaczem; stosowana jest w garażach, przydomowych warsztatach, podjazdach, ciągach pieszych lub mniejszych parkingach.
– stosując selekcjonowana bazę krzemową, można podnieść wytrzymałość struktury, którą dodatkowo wzmacniają metaliczne domieszki; do zastosowania w obiektach o większym nasileniu eksploatacyjnym takich jak: magazyny, centra logistyczne, ciągi jezdne o średnim nasileniu ruchu, mniejsze obiekty przemysłowe.
– na całkowicie metalicznej bazie do obiektów gdzie mają zastosowanie specjalne wymagania dotyczące posadzek i stosuje się na przykład posadzki antyelektrostatyczne, lub posadzki odporne na eksplozje.
– ultrametaliczne komponenty sprawiają, że posadzki, w których występują, mają zastosowanie w halach przemysłu ciężkiego takich jak np. huty.
 
Kolejnym etapem prac przy wykonaniu wytrzymałej posadzki jest zastosowanie impregnatu. Wymaga tego proces dojrzewania masy betonowej i preparatów wiążących powierzchnię, które wymagają zatrzymania większej ilości wilgoci wewnątrz masy surowca i spowolnionym jego uwalnianiu.
 
Dla uzyskania połysku stosuje się na koniec preparaty nabłyszczające. Po wypolerowaniu pokrywy preparaty, w których zastosowano nanotechnologię, tworzy lustrzaną taflę. Współczesne technologie dają możliwości zastosowania różnych metod wykończenia powierzchni. Stosuje się:
– nanoszenie wzorów technika malarską
– szlifowanie
– polerowanie
– zacieranie z uzyskaniem powierzchni matowej i szorstkiej
– wyciskanie wzorów
– barwienie.
 
Fot. ze strony www.disztung.com
autor: infobud.pl
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Urządzamy mieszkanie dla singla

Urządzamy mieszkanie dla singla

Przy wchodzeniu w dorosłość i stawianiu pierwszych kroków ku stabilizacji, zaczynamy szukać własnego „M”. Często jeszcze bez zobowiązań i planów, decydujemy się na wybór kawalerki jako pierwszej, całkowicie swojej przestrzeni. Jak urządzić ją praktycznie i oryginalnie, jeśli ogranicza nas metraż?

Małe pomieszczenie i dużo dokumentów - czyli urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu.

Małe pomieszczenie i dużo dokumentów - czyli urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu.

Miejsce do pracy jest potrzebne niezależnie od metrażu domu czy mieszkania. Jak poradzić sobie z wydzieleniem odpowiedniego miejsca na biurko i szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych pism, umów oraz dokumentów? Na to oraz inne pytania odpowiedzą polscy specjaliści z branży wnętrzarskiej współpracujący z platformą Homebook.pl (www.homebook.pl).

Dekalog porad-jak dobrać panele podłogowe.

Dekalog porad-jak dobrać panele podłogowe.

Nie zaczynaj od podłogi! - to tytuł pierwszej ze wskazówek otwierających dekalog pierwszego poradnika dotyczącego wyboru paneli podłogowych opracowanego przez specjalistów na co dzień zajmujących się ich produkcją.

Beton we wnętrzach

Beton we wnętrzach

Beton - zestawiany najczęściej z industrialem i chłodnymi wnętrzami. Niesłusznie traktowany jako surowy i bardzo wymagający element dekoracyjny. Czy wnętrzarski twardziel, jakim jest beton, może posiadać cieplejsze oblicze? Na to pytanie odpowiedzą eksperci współpracujący z platformą Homebook.pl.

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Krok po kroku
Układanie terakoty

Układanie terakoty

Praktyczne ABC układania płytek podłogowych...

Lakierownaie parkietu

Lakierownaie parkietu

Nadaj swemu drewnu błysk i szyk...

Montaż paneli podłogowych

Montaż paneli podłogowych

Montaż paneli podłogowych wydaje się łatwy. Czy jednak na pewno ?

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy