West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Jak zamontować naklejki ścienne?

Jak zamontować naklejki ścienne?

Naklejki na ścianę są epokowym wynalazkiem francuskich projektantów. Dlaczego epokowym? Ano dlatego, że jest to genialne rozwiązanie do odświeżenia wnętrza mieszkania i to bez dużych nakładów finansowych (koszta są naprawdę znikome), bez dużego wysiłku czy ogromnej straty czasu. Naklejać wlepki może praktycznie każdy z nas. Każdy może tego dokonać samodzielnie, a ponieważ cały proces trwa od pół godziny, to jest to wyjątkowo szybkie zadanie.

Z czego zatem wykonane są naklejki? Przede wszystkim jest to praca projektantów, którzy tworzą odpowiednie miniatury, a następnie na specjalnym sprzęcie wycinają wlepki z wysokiej jakości folii winylowej. Folia winylowa - polimerowy materiał, powszechnie używany w branży reklamowej, folia przetwarzana akrylowym klejem, wyprodukowana na bazie wody. Pokrycie wlepki folią jest niezbędne dla ochrony obrazu i do późniejszego naklejania. Od i cała filozofia - naklejka gotowa.

Nie każdy jednak jest w stanie samodzielnie przykleić taką wlepkę – może po prostu się tego boi. Przygotowaliśmy więc mały poradni, jak poprawnie ją nalepić. Na początku zajmujmy się przygotowaniem powierzchni. Na tym etapie, pierwsze na co należy zwrócić uwagę to czystość powierzchni, na którą zdecydowaliśmy się przykleić naklejkę. Jeśli czystość nie zostanie zachowana, a powierzchnia nieprzygotowana to możesz być pewna, że twoja piękna naklejka po prostu się na niej nie utrzyma. W celu zapewnienia optymalnej czystości możesz przetrzeć powierzchnię spirytusem, wódką lub wymieszać ocet z wodą - to też działa. Zwilż wodą szmatki lub wełnę i usuń tłuszcz oraz gromadzący się brud - z powierzchni, gdzie będzie znajdować się nalepka. Środki do czyszczenia okien, jak i płyt się nie nadają. Kolejnym krokiem jest prawidłowy montaż.

Jeżeli powierzchnia zostanie prawidłowo oczyszczona, to można przystąpić do montażu. Nasza wlepka znajduje się pomiędzy podłożem i montażową folią. Najpierw umieść naklejkę podłożem do góry i delikatnie oddziel powłokę, która chroni przed zanieczyszczeniami i wyschnięciem kleju z folii. Podłoże należy zdejmować pod kątem około 45 stopni. Od teraz twoja naklejka powinna pozostać tylko na montażowej taśmie. Umieść ją we właściwym miejscu. Weź suchą szmatką i usunąć istniejące pęcherze. Powoli, pod kątem 45 stopni, usuń taśmę montażową. Ponieważ klej u folii montażowej jest słabszy, niż na samej etykiecie, etykieta pozostaje na powierzchni, a montaż łatwo usuwamy - nie odrywając od siebie naklejki. Bądźcie uważni. Jeśli po usunięciu folii montażowej znajdziesz pęcherzyki, lepiej nie próbować wycisnąć go spod folii, ponieważ może to tylko uszkodzić wlepkę. Prawdopodobnie, za parę dni lub tygodni pęcherzyki same znikną.

autor: infobud.pl
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Jak podkreślić piękno ceglanej ściany?

Jak podkreślić piękno ceglanej ściany?

Gdy zaczynamy pracę nad remontem domu, mieszkania czy nawet pomieszczenia gospodarczego, gdzie cechą charakterystyczną okazują się nieregularne mury i uwidocznione, ceglane fragmenty czy nawet całe powierzchnie ścian, niekoniecznie wskazane jest podejmowanie decyzji w sprawie naprawiania ścian "na gładko". Poszarpane, podniszczone, kruszące się mury także mogą wnosić wiele uroku i ciekawego wrażenia do przestrzeni aranżowanej na dowolny obiekt mieszkalny. Pokrywanie wszystkiego od razu grubą warstwą tynku i szpachlowanie "na gładko" wydaje się w tej sytuacji dużym uproszczeniem i działaniem na wskroś schematycznym.

Urządzamy mieszkanie dla singla

Urządzamy mieszkanie dla singla

Przy wchodzeniu w dorosłość i stawianiu pierwszych kroków ku stabilizacji, zaczynamy szukać własnego „M”. Często jeszcze bez zobowiązań i planów, decydujemy się na wybór kawalerki jako pierwszej, całkowicie swojej przestrzeni. Jak urządzić ją praktycznie i oryginalnie, jeśli ogranicza nas metraż?

Małe pomieszczenie i dużo dokumentów - czyli urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu.

Małe pomieszczenie i dużo dokumentów - czyli urządzamy mini gabinet w niewielkim mieszkaniu.

Miejsce do pracy jest potrzebne niezależnie od metrażu domu czy mieszkania. Jak poradzić sobie z wydzieleniem odpowiedniego miejsca na biurko i szafki do przechowywania wszystkich niezbędnych pism, umów oraz dokumentów? Na to oraz inne pytania odpowiedzą polscy specjaliści z branży wnętrzarskiej współpracujący z platformą Homebook.pl (www.homebook.pl).

Najwyższe na rynku – rozwiązania nie tylko do kamienic

Najwyższe na rynku – rozwiązania nie tylko do kamienic

Choć często zniszczone i zaniedbane, pozostają jednymi z bardziej atrakcyjnych przestrzeni mieszkalnych. Przestronne pokoje i wysokie ściany to większy komfort oraz dodatkowe możliwości aranżacyjne, nieosiągalne w ciasnych, niskich wnętrzach nowoczesnych blokowisk.

Beton we wnętrzach

Beton we wnętrzach

Beton - zestawiany najczęściej z industrialem i chłodnymi wnętrzami. Niesłusznie traktowany jako surowy i bardzo wymagający element dekoracyjny. Czy wnętrzarski twardziel, jakim jest beton, może posiadać cieplejsze oblicze? Na to pytanie odpowiedzą eksperci współpracujący z platformą Homebook.pl.

Krok po kroku
Gruntowanie powierzchni

Gruntowanie powierzchni

Gruntowanie powierzchni ma znaczenie, obniża chłonność i ogranicza koszty. To nic trudnego...

Układanie glazury

Układanie glazury

Piękne płytki to ozdoba każdej ściany...

Tapetowanie

Tapetowanie

Tapeta i ściana jak nowa ...

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy