West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Producenci
ariston
Podgrzewacz wody z pompą ciepła-wisząca ekologia w twoim domu

Podgrzewacz wody z pompą ciepła-wisząca ekologia w twoim domu

W dzisiejszych czasach zarówno podczas planowania generalnego remontu, jak i budowy domu, zmuszeni jesteśmy do poszukiwania nowych metod pozyskiwania energii, jako alternatywy dla konwencjonalnych systemów ogrzewania pomieszczeń i wody.

 

Na rynku grzewczym obok tradycyjnych form podgrzewania wody, takich jak bojlery, znajdziemy nowoczesne podgrzewacze z pompą ciepła, które pozyskują energię cieplną z naturalnych źródeł środowiskowych takich jak powietrze. Tego typu rozwiązania, doskonale wpisujące się w obowiązujący na świecie nurt proekologiczny w naszym kraju powoli stają się standardem.
 
Odpowiedź na tę tendencję znajdziemy w ofercie lidera rynku grzewczego – Ariston Thermo – w postaci podgrzewaczy wody z pompą ciepła NUOS i NUOS EVO w wersji wiszącej. Stanowią one wyznacznik nowego standardu w wydajności produkcji ciepłej wody za pomocą energii odnawialnej, którą jest ciepło zawarte w powietrzu. To doskonałe połączenie zalet pompy ciepła typu powietrze-woda i energooszczędnego podgrzewacza. Jeśli temperatura powietrza nie spada poniżej -7° C, urządzenia te oddają przetworzoną z powietrza energię do zgromadzonej w zbiorniku wody, aby ją podgrzać (do 62° C). Energia elektryczna potrzebna jest tu jedynie do zasilenia kompresora i wentylatora. W niższych temperaturach podgrzewacze NUOS wykorzystują wbudowaną grzałkę elektryczną, działając w trybie podgrzewacza elektrycznego.
 
Gama podgrzewaczy z pompą ciepła NUOS
fot.Ariston
Na etapie konstrukcyjnym podgrzewacze zostały zaprojektowane tak, by jak najbardziej zmaksymalizować komfort i oszczędność energii. Jednocześnie projektanci zadbali również o ich nowoczesny wygląd i łatwość użytkowania. W ten sposób produkty te stanowią również estetyczny element wystroju. Wiszące pompy firmy Ariston wystarczy zamontować na ścianie wewnątrz budynku, dzięki temu z łatwością zyskamy szerokie możliwości rozbudowy instalacji, niezależnie od miejsca, którym dysponujemy. Dodatkowo, w modelach NUOS EVO oraz SPLIT występuje osobny moduł wentylatora i sprężarki, montowany na ścianie zewnętrznej. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób ceniących sobie spokój, bowiem jednostka zewnętrzna umożliwia naprawdę cichą pracę urządzenia. 
 
W zależności od zapotrzebowania w ofercie Ariston Thermo dostępne są wiszące modele NUOS o pojemności 80, 100 i 120 litrów, NUOS EVO o pojemności 80 i 110, NUOS EVO SPLIT o pojemności 80 i 110 litrów oraz największa pojemnościowo wisząca wersja podgrzewacza – NUOS EVO SPLIT na 200 litrów. Wszystkie podgrzewacze linii NUOS posiadają wygodne w użytkowaniu funkcje m.in. Eco/Green, która pozwala na pracę wyłącznie w trybie pompy pozwalając uzyskać maksymalne oszczędności, funkcję Boost, umożliwiająca podgrzanie wody w krótkim czasie do maksymalnej możliwej temperatury 65°C. Dużą zaletą jest niewątpliwie wprowadzenie funkcji Antylegionella, dzięki której nie musimy się martwić o dezynfekcję zbiornika. W tej funkcji NUOS automatycznie ogrzewa wodę i na jakiś czas utrzymuje najwyższą 65° temperaturę w wyniku czego niszczy ewentualne rozwijające się w wodzie. 
 
Podgrzewacze wody NUOS oraz NUOS EVO to idealna propozycja dla osób poszukujących najtańszych sposobów pozyskiwania energii cieplnej. Sposób działania tych urządzeń jest nie tylko bezpieczny dla środowiska, ale i dla domu. Ich kompaktowe rozmiary w znacznym stopniu ułatwiają instalację wewnątrz lub częściowo na zewnątrz budynku (Split). O wyższości tych urządzeń nad standardowymi podgrzewaczami elektrycznymi tej samej pojemności świadczą wskaźniki, które pokazują mniejsze zużycie energii elektrycznej nawet do 70%. Tak duże oszczędności pozwalają na zwrot inwestycji w ciągu niespełna czterech lat.
Podgrzewacze NUOS dostępne są już od 4057,77 zł brutto.
autor: Acha PR,Ariston
źródło: media,portal-prasowy.pl,Ariston
Oceń:
Podziel się:
ComplexHouse
Zobacz także
Jak wybrać specjalistę od pomp ciepła ?

Jak wybrać specjalistę od pomp ciepła ?

Domy duże, małe z możliwością przyłączenia do sieci miejskiej oraz budynki modernizowane – każde z nich mogą współpracować z ekologiczną pompą ciepła. Wiąże się z to licznymi korzyściami w postaci komfortu cieplnego uzyskanego w zgodzie ze środowiskiem oraz niskimi rachunkami za ogrzewanie. Jednak montaż nowoczesnego systemu wymaga wiedzy i pomocy specjalisty. Jak powinna przebiegać taka współpraca?

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Ciepła woda (prawie) za darmo

Ciepła woda (prawie) za darmo

Co oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji robią telewizory, pralki, zmywarki, kuchenki gazowe i elektryczne oraz inny sprzęt gospodarstwa domowego? Grzeją!

Zestaw solarny Solerio.

Zestaw solarny Solerio.

Firma Atlantic Polska ma w ofercie zestaw solarny Solerio przetwarzający energię promieni słonecznych w ciepło wykorzystywane do ogrzewania wody użytkowej. Może on pokryć 70% rocznego zapotrzebowania na energię niezbędną do podgrzania ciepłej wody w gospodarstwie domowym

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy