West Village Rzeszów
West Village Rzeszów
Producenci
ariston
buderus
elektromet
galmet
vaillant
defro
immergas
junkers
viessmann
Jak wybrać specjalistę od pomp ciepła ?

Jak wybrać specjalistę od pomp ciepła ?

Domy duże, małe z możliwością przyłączenia do sieci miejskiej oraz budynki modernizowane – każde z nich mogą współpracować z ekologiczną pompą ciepła. Wiąże się z to licznymi korzyściami w postaci komfortu cieplnego uzyskanego w zgodzie ze środowiskiem oraz niskimi rachunkami za ogrzewanie. Jednak montaż nowoczesnego systemu wymaga wiedzy i pomocy specjalisty. Jak powinna przebiegać taka współpraca?

 

Projektowanie i budowa domu stanowią duże wyzwanie w życiu codziennym przyszłych właścicieli. Mimo to spokojny sen we własnych czterech ścianach jest kapitałem, który nie podlega żadnej materialnej wycenie. Nie ulega wątpliwości, że każdy element jest precyzyjnie przemyślany i optymalnie wybrany tak, aby osiągnąć równowagę pomiędzy gustem domownika, wysoką jakością produktów oraz racjonalną ceną ich kupna i montażu. Dom marzeń to dom, do którego wraca się z przyjemnością, a pobyt w nim nie wiążę się z dodatkowymi problemami. 

Jednym z najważniejszych elementów w budynku jest system grzewczy. Od niego zależy komfort cieplny, zdrowie i samopoczucie mieszkańców przez cały rok, dlatego tak istotna jest jego prawidłowa praca. Instalacja pompy ciepła, jak każda instalacja w mieszkaniu, składa się z konkretnych elementów, które aby działać zgodnie z oczekiwaniami, należy właściwie dobrać oraz połączyć. Jednak podczas budowy domu właściciel napotyka na wiele sytuacji, które wymagają jego uwagi. Często nie ma on fizycznej możliwości dopilnowania poszczególnych etapów realizacji. Dlatego przy wyborze rozwiązania warto poszukać takich firm, które nie tylko dostarczą urządzenia, ale również zagwarantują specjalistyczną opiekę w każdej fazie inwestycji. Z czym to się wiąże? Doświadczony wykonawca to skarb. Dzięki niemu prace idą sprawniej, są dobrze zrealizowane, a co najważniejsze - zabiegany właściciel może odetchnąć z ulgą, ponieważ zyskał czas, spokój i pewność, że instalacja grzewcza nie sprawi problemów przez wiele kolejnych lat. 
 
Podstawa - rzetelna analiza 
 
 
Jeszcze przed wykonaniem pierwszych prac na działce należy odpowiednio dobrać optymalne urządzenia pod indywidualny projekt budynku. Wzbudzająca zaufanie, rzetelna firma powinna przedstawić najnowsze rozwiązania na rynku systemów ogrzewania oraz dopasować właściwą technologię do indywidualnych warunków klienta - wielkości działki czy zapotrzebowania budynku na ciepło. Ważne jest jednak, aby montaż wybranego systemu z pompą ciepła poprzedzała również wykonana przez specjalistów, pogłębiona analiza termiczna. Jeśli firma nie zatroszczy się o klienta na tym etapie współpracy, istnieje ryzyko, że oferowane mu urządzenia nie będą działać zgodnie z oczekiwaniami.  
 

fot. letpr
 
Nadzór nad wykonaniem i stała opieka 
 
Każda firma stara się nadać swoim produktom indywidualny charakter. Podobnie pompy ciepła, w zależności od marki różnią się od siebie wyglądem oraz sposobem funkcjonowania. Z tego powodu ich montażem powinni zająć się fachowcy, przeszkoleni i zaznajomieni ze specyfiką konkretnych urządzeń, a nie przypadkowi instalatorzy. Również konfiguracja parametrów pompy ciepła oraz pierwsze jej uruchomienie jest niezwykle istotne dla dalszego funkcjonowania całego układu. Prawidłowe zestawienie informacji znajdujących się w wykonanym uprzednio bilansie cieplnym budynku ze specyfiką urządzeń to zadanie dla specjalisty, a nie domowników.   
 
- System grzewczy z pompą ciepła  wymaga rzetelnego i kompleksowego podejścia. To nie klient powinien specjalizować się w ciągle rozwijającej się technologii, tylko firma ją oferująca. Dlatego zadbaliśmy o to, aby Autoryzowani Koncesjonerzy Sofath podlegali cyklicznym szkoleniom i dysponowali aktualną wiedzą. Firmy koncesjonerskie zlokalizowane na terenie całego kraju są w stanie zapewnić stałą opiekę nad prawidłową pracą pomp ciepła. Ekspert jest dostępny zarówno przez telefon, jak i osobiście, służąc pomocą od wyboru pompy przez wykonanie pogłębionej analizy termicznej, projekt, montaż, aż po serwis i konserwacje systemu - tłumaczy Rafał Magiera, ekspert pomp ciepła Sofath (http://www.sofath.pl/)
 
Decydując się na system grzewczy w nowym domu lub budynku modernizowanym warto skorzystać z pomocy specjalisty. Rzetelna firma powinna zapewnić sprawne działanie układu i zarazem odciążyć właściciela od zbędnych obowiązków związanych z budową domu. Prawidłowo wykonana instalacja pompy ciepła jest bowiem gwarancją oszczędności oraz komfortu na lata.  
 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
O MARCE SOFATH:
 
Prekursor i lider na europejskim rynku pomp ciepła. Specjalista w systemach grzewczych
o Niskiej Konsumpcji Energii. Oferuje rozwiązania geotermiczne i aerotermiczne w postaci pomp ciepła : Natea, Caliane, Termeo, Lizea oraz MI134 i BECT z przeznaczeniem do podgrzewu ciepłej wody użytkowej. Od 30 lat spełnia oczekiwania Klientów w zakresie komfortu, oszczędności i ochrony środowiska.
 
autor: Gabriela Rakowska
źródło: letpr.pl
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Instrukcja obsługi domu, czyli jakie obowiązki ma właściciel domu jednorodzinnego

Wraz z wybudowaniem domu i zamieszkaniem w nim kończy się aktywność właściciela jako inwestora, a zaczyna jako gospodarza. Przychodzi bowiem czas na kolejny etap – dbanie o stan domu oraz pilnowanie, by wszystkie jego elementy funkcjonowały bez zarzutu oraz nie dochodziło do usterek i uszkodzeń.

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Ciepła woda (prawie) za darmo

Ciepła woda (prawie) za darmo

Co oprócz spełniania swoich podstawowych funkcji robią telewizory, pralki, zmywarki, kuchenki gazowe i elektryczne oraz inny sprzęt gospodarstwa domowego? Grzeją!

Podgrzewacz wody z pompą ciepła-wisząca ekologia w twoim domu

Podgrzewacz wody z pompą ciepła-wisząca ekologia w twoim domu

W dzisiejszych czasach zarówno podczas planowania generalnego remontu, jak i budowy domu, zmuszeni jesteśmy do poszukiwania nowych metod pozyskiwania energii, jako alternatywy dla konwencjonalnych systemów ogrzewania pomieszczeń i wody.

Zestaw solarny Solerio.

Zestaw solarny Solerio.

Firma Atlantic Polska ma w ofercie zestaw solarny Solerio przetwarzający energię promieni słonecznych w ciepło wykorzystywane do ogrzewania wody użytkowej. Może on pokryć 70% rocznego zapotrzebowania na energię niezbędną do podgrzania ciepłej wody w gospodarstwie domowym

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy