ComplexHouse
ComplexHouse
Producenci
Stolmar Kruszyn Krajeński
Nawiewniki okienne-naturalna wentylacja.

Nawiewniki okienne-naturalna wentylacja.

Nie od dziś wiadomo, że jakość powietrza ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Jednak kiedy posiadamy szczelne okna, możemy mieć problemy z wentylacją mieszkania.

 

Żeby zapewnić sobie korzystny mikroklimat w pomieszczeniu, zwłaszcza w okresie grzewczym, powinniśmy poważnie pomyśleć o nawiewnikach. 
 
fot.Stolmarokna.pl
W okresie zimowym ze względu na niską temperaturę powietrza na zewnątrz, często ograniczamy wietrzenie pomieszczeń. Brak dopływu świeżego powietrza prowadzi do wzrostu wilgotności wewnątrz naszych mieszkań. Niska temperatura powierzchni szyby oraz duża wilgotność powietrza powoduje z kolei wykroplenie wody na szybie. Jak można sobie poradzić z tym powszechnym problemem? Skutecznym sposobem na doprowadzenie niezbędnej ilości powietrza z zewnątrz jest montaż nawiewników okiennych. 
 
Nawiewniki okienne to urządzenia umożliwiające prawidłową wentylację w pomieszczeniu. Zostały wymyślone już w latach 60’ w krajach skandynawskich i tam też, jako pierwsze wprowadzone do użytku. To pokrótce historia pochodzenia nawiewników. Teraz jednak warto skupić swoją uwagę na ich działaniu. Nawiewniki mogą być montowane na nowych oknach, jak i tych już zamontowanych. Urządzenia pozwalają na „wlot” świeżego powietrza do naszych mieszkań. Prawidłowo zamontowany nawiewnik powinien posiadać wylot powietrza skierowany do góry, a dźwignia minimalizująca przepływ powietrza powinna znajdować się po stronie lewej. Nawiewniki montuje się w górnej części okien, gdyż powietrze z zewnątrz nie jest wówczas kierowane bezpośrednio na użytkownika. W sposób ten unikniemy przeciągu. 
fot.Stolmarokna.pl
Montaż polega na wykonaniu otworów w tzw. ościeżnicy oraz skrzydle okiennym i przymocowaniu nawiewnika w części wewnętrznej okna oraz okapu na zewnątrz. Jeśli chcemy zamontować nawiewniki na oknach PVC, montujemy je na przyldze okiennej. W celu prawidłowego, jak i profesjonalnego wykonania montażu, ważne jest posiadanie specjalistycznego sprzętu, ale przede wszystkim kluczowa jest fachowa wiedza i doświadczenie ekipy montującej - podkreśla Marcin Wiśniewski Prezes firmy Stolmar - Jest to gwarancją sprawnego działania nawiewnika. Najważniejsze to uniknąć podstawowych błędów, takich jak montowanie nawiewnika w ramie okiennej albo w skrzydle. Może nastąpić wówczas naruszenie komory zbrojeniowej. W sposób ten naruszona zostaje konstrukcja okna, a część stalowa zostaje odkryta. Tym samym staje się ona podatna na korozję. Kolejnym, istotnym błędem jest zamontowanie nawiewnika w dolnej części okna. Skutkiem czego może być przechłodzenie mieszkania.
 
Wymiana zużytego powietrza w domu jest niezbędna nie tylko ze względu na nasze zdrowie i samopoczucie, ale też na kondycję i wygląd naszego mieszkania. W miejscach, gdzie zostały popełnione błędy przy montażu nawiewników, dochodzić może często do nieodwracalnego niestety, zawilgocenia elementów mieszkania i w konsekwencji do rozwoju grzybów, pleśni i niechcianych mikroorganizmów. Sprzyjają one rozwijaniu się chorób skóry, alergii i innych chorób układu oddechowego. Jednym z efektów niedostatecznej wentylacji może być nawet odpadanie tapet, a co za tym idzie, niszczenie konstrukcji budynku. Prawidłowe umiejscowienie i montaż nawiewnika mogą zadecydować o sprawności całego systemu wentylacji. Zachęcam do zakupu okien z wmontowanymi fabrycznie nawiewnikami. Jeśli jednak mamy okna bez nawiewników warto je domontować. Należy wówczas spotkać się z profesjonalnym monterem, aby uniknąć częstych błędów przy instalacji nawiewników – radzi Marcin Wiśniewski.
autor: AchA PR,Stolmar
źródło: media,portal-prasowy.pl,Stolmar
Oceń:
Podziel się:
West Village Rzeszów
Zobacz także
Rolety do okien dachowych – jak wybrać te odpowiednie?

Rolety do okien dachowych – jak wybrać te odpowiednie?

Okna dachowe to rozwiązanie niezwykle popularne – sprawdzają się w domach, mieszkaniach na najwyższych kondygnacjach czy chociażby w biurach. Co decyduje o ich tak dużym sukcesie? Przede wszystkim funkcjonalność oraz to, że stanowią źródło naturalnego światła słonecznego, tam, gdzie okna tradycyjne nie zdałyby egzaminu. Zdarza się jednak, że wpuszczają one do pomieszczeń aż za dużo światła, co robić w takiej sytuacji? Kilka rad i wskazów znajdziesz poniżej.

Mieszkanie w komfortowym klimacie

Mieszkanie w komfortowym klimacie

Zima to okres, w którym najtrudniej zapewnić komfort przebywania w pomieszczeniach, ze względu na potrzebę ich ogrzewania.

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Odbiór domu – niezbędne formalności i dokumenty

Budowa skończona. Już za chwilę będzie można wprowadzić się do wymarzonego domu. Ale zanim to nastąpi ...

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Remont domu tańszy o kilka tysięcy!

Jesień i zima 2013 to ostatnia szansa, aby wykorzystać korzystne dla inwestorów prawo ws zwrotu VAT za zakupione materiały budowlane. Do odzyskania jest nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych !

Rolety podtynkowe – idealne połączenie estetyki z bezpieczeństwem

Rolety podtynkowe – idealne połączenie estetyki z bezpieczeństwem

Wielu z Was, planując budowę domu, rezygnowało z montowania rolet.

Krok po kroku
Montaż żaluzji i rolet

Montaż żaluzji i rolet

Żaluzje i rolety to idealny sposób na ograniczenie dostępu światła do wnętrz.

Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Reklama
Tralbet - dekoracyjne płyty betonowe
Galerie & filmy
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl
Montaż dekoracyjnych płyt betonowych - Tralbet.pl

Prezentacja montażu dekoracyjnych płyt betonowych na ścianie w kilku prostych krokach.

Montaż systemu kominowego CJ Blok
Montaż systemu kominowego CJ Blok

Film instruktażowy dotyczący montażu systemu kominowego ceramicznego suchy standard SKC-C (s) CJ Blok

Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka
Poradnik-montaż podłogi deska barlinecka

Film instruktażowy pokazujący montaż deski trójwarstwowej na swojej podłodze. System bezklejowy tzw. pływający na zamki typu click. Lub przyklejane do podłoża za pomocą kleju. Dodatkowo pokazane jest jak montować listwy dylatacyjne, listwy przypodłogowe, jak pielęgnować podłogę i jak o nią dbać. Również jak zamontować na ogrzewaniu podłogowym. Zapraszamy do zapoznania się jak montować deskę barlinecką by nasza podłoga była idealna.

Instalacja ogrzewania podłogowego
Instalacja ogrzewania podłogowego

Instalacja ogrzewania podłogowego wyposażona w termostatyczną grupę mieszającą GM40 oraz rozdzielacz RZP wyposażony w: przepływomierze, by-pass bezpieczeństwa oraz głowice termoelektryczne połączone z regulatorem temperatury firmy FERRO.

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I
Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Amica okap kuchenny - seria produktów OTS625I

Znajdź firmę
branża
województwo
miasto
nazwa firmy